krevní tlak

Jak snížit vysoký tlak bez medikace

Hypertenze neboli vysoký tlak patří mezi nejčastější příčiny zejména infarktu myokardu a jiných typických srdečních a cévních onemocnění. Mnozí lidé tvrdí, že se jedná o potíž, která vás může provázet po celý váš život. Rozhodně jim ale nevěřte, jelikož tomu tak být stoprocentně nemusí. Mnozí lidé ostatně berou na vysoký tlak hned několik různých prášků. Pokud ovšem poněkud upravíte svůj jídelníček a všeobecně životní styl, můžete se dostat k tomu, že budete absolutně bez medikace. Podívejte se tedy na naše 4 tipy, které vám pomohou ryze přírodně dostat krevní tlak dolů.

Měření tlaku jako základ

V první řadě je třeba si hlídat momentální krevní tlak. Je jasné, že u lékaře vám jeho hodnota většinou povyskočí v rámci stresu poněkud výše. To je dokázáno přibližně u 8 % pacientů. Krevní tlak si můžete pohodlně změřit i doma. V obchodech je k dostání hned několik různých typů měřičů krevního tlaku. Vybírejte ty kvalitní, které jsou určené na měření tlaku na paži. V zápěstí se nemusí jednat o zrovna přesný ukazatel vašeho momentálního zdravotního stavu.

Zdravá strava jako základ

Pokud nevíte jak rychle snížit krevní tlak, pak vyzkoušejte tu nejjednodušší metodu ze všech, která spočívá ve změně vašich stravovacích návyků. Prostě a jednoduše vypustíte všechna tučná jídla a pokrmy obsahující vysoké procento soli a jednoduchých cukrů. Ve vaší stravě by měla převládat především zelenina a také lehká jídla typu ryb či bílého masa. Dopřát si ale klidně budete moci i své oblíbené pokrmy, nicméně nepřipravujte je na tuku a v troubě. Volte i doplňky stravy. Typické je třeba gingko biloba.

Pohyb jako návod jak snížit vysoký tlak

Velmi důležitý je i pohyb. Ten je třeba si naordinovat přiměřením množství tak, abyste se stíhali denně hýbat. Váš výdej tak bude pochopitelně přesahovat příjem, což povede nejen ke sníženému krevnímu tlaku, ale také k tomu, že vám ubudou kilogramy navíc.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *