Jak si zachovat hydratovanou pleť bez vrásek? Dopřejte jí antioxidanty, klíčky a semínka!

Kosmetika

Každá žena touží po krásné hladké pleti bez vrásek. Bohužel s přibývajícími roky se stejně objeví, s tím se nedá nic dělat. Některé ženy jsou chytřejší a díky prevenci dokážou s nevzhlednými vráskami bojovat. Stárnutí kůže souvisí s mnoha faktory, které lze i nelze ovlivnit.

Vzhled kůže je spjat s genetikou, ale i s prostředím, v němž se pohybujete. Pokud dodržujete zdravý životní styl, cvičíte, nekouříte a o pleť pravidelně pečujete, tak se vám to vyplatí. Většina žen se ráda opaluje na sluníčku, což zaručí snědou pokožku, ale i vyšší riziko tvorby vrásek.

Upravte jídelníček

Ani kvalitní kosmetické přípravky Bioderma nebo Retinol nedokážou zázraky, pokud se nebudete samy snažit. Do jídelníčku zařaďte doplňky stravy s pupalkou dvouletou, brutnákem lékařským či klíčkovým olejem. Pamatujte si, že si vaše pleť nejvíce pochutná na všech druzích semínek a oříšků, protože obsahují cenné tuky. Čas od času si dopřejte mořské plody a ryby, pijte zelený a bílý čaj obsahující polyfenoly. Právě ty odhánějí od pokožky volné radikály, a navíc si díky nim udržíte štíhlou figuru. Od věci nejsou ani pleťové masky zakoupené v drogerii anebo vyrobené po domácku. Alfou a omegou všeho je pravidelná péče, úsměv na tváři a obličejová gymnastika.

Za vším hledej vitamíny

Většina žen se spoléhá výhradně na anti-age kosmetiku, která obsahuje retinol neboli vitamín A. Tento silný antioxidant dokáže efektivně odstranit odumřelé kožní buňky a podporuje tvorbu nových kolagenových vláken. Pokud prahnete po dokonalé pleti, dopřejte jí i další antioxidanty, k nimž patří zinek a selen, vitamíny E a C. Ne nadarmo se říká „éčku“ vitamín věčného mládí a „céčko“ je symbolem svěžesti a pružnosti pokožky. Zinek udržuje pleť zdravou a ochraňuje ji před volnými radikály.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.