Jak se zbavit vší

Zjistili jste, že má vaše dítě vši, a bojíte se reakcí okolí a toho, že se o vás bude povídat, že jste „špindíry?“ Tyto obavy jsou zcela zbytečné, protože vši se mohou objevit i v čistotných rodinách. Zbavit se vší není žádný problém. Chce to jen pravidelné a důsledné odstraňování hnid a kontrolu hlavy nejlépe každý den. Návod, jak se zbavit vší, si můžete přečíst v našem článku.

Jak poznáte, že má dítě vši

Poznat, že má dítě vši, není při sledování vašeho potomka nemožné. Je potřeba podívat se do vlasů, kde vši uvidíte. Příznakem je často i to, že se dítě nezvykle často drbe na hlavě. Když se mu pak podíváte do hlavy, můžete objevit rozedřená místa a boláky. Děti velmi často bývají neklidné, nepozorné a ospalé. Někdy může být příznakem lechtání, které způsobuje, a to hlavně večer po ulehnutí do postele, prolézání vší mezi vlasy.

Vši a hnidy

Veš uvidíte v hlavě pouhým pohledem, dobré je vzít si lupu. Veš ve vlasech můžete najít ve třech stadiích, a to buď již jako dospělou, která měří 2 až 4 milimetry, nebo její vajíčka, která jsou hnědé barvy a těsně přiléhají k vlasům. Jsou nakladena blízko k pokožce hlavy. Třetím stádiem výskytu jsou hnidy – larvy, nymfy. V případě, že zjistíte, že vaše dítě má vši, nezbývá vám nic jiného, než začít s odvšivováním.

Jak na vši

Prvním krokem je použití odvšivovacího prostředku z lékárny. Bude vám nabídnut šampon na vši, který je účinný. Vše proveďte podle návodu a dávejte si pozor na možnou nežádoucí reakci. Odvšivení bude nutno zopakovat, pokud se vám napoprvé nepodaří zlikvidovat všechny vši. Za jak dlouho, to se dočtete v návodu. Druhé odvšivení klidně udělejte pro jistotu, abyste zlikvidovali přežívající hnidy a z nich vylíhlé larvy. Mezi mrtvými hnidami mohou být totiž ještě i nějaké živé. Po použití odvšivovacího přípravku je proto nutné mrtvé, popřípadě ještě i živé parazity z vlasů dostat hřebenem. Upozorňujeme vás, že odvšivovací přípravky jsou poměrně drahé a působí až na vši, není nutné je kupovat a používat je preventivně. K prevenci je dobré koupit si tea tree oil a potřít dítěti místa za ušima. Tato vůně vši odpuzuje. Pravidelně, nejlépe každý den vlasy dítěte kontrolujte.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *