Brokolice

Jak se zbavit celulitidy: Které potraviny proti ní pomohou

Celulitida je velkým strašákem pro mnohé ženy, které samozřejmě chtějí vypadat perfektně. V průběhu života se s ní ale bohužel většinou setká každá z nich. My se proto podíváme na to, co vlastně na tuto nepříjemnou záležitost pomáhá. Společně se přesvědčíme o tom, že je velmi důležitá především změna jídelníčku. Potraviny se přímo na odstranění celulitidy nepodílejí, nicméně skladbou jídelníčku můžete celkový stav ovlivnit. Jak se společně přesvědčíme, takovýchto potravin je vcelku hodně.

Citrusové plody

Možná je to k nevíře, ale i fakt, že si dáváte citrón do čaje, může být pro vaši pokožku přínosný. Citrusové plody jsou napumpované lecitinem a také vitamínem C, což má za následek zvýšení produkce kolagenu, který se podílí na elasticitě kůže.

Avokádo proti tuku

Mezi zázračné potraviny se řadí avokádo. Díky tomu, že obsahuje spousty cenných kyselin a bílkovin, napomáhá k odbourávání tuku v těle. Jen je třeba si dát pozor na to, že avokádo je samo o sobě poměrně tučné, takže to s jeho konzumací nemůžeme přehánět.

Celer jako afrodiziakum

Mnohým pánům bývá pro zlepšení jejich sexuální potence doporučován celer. Je to hlavní díky tomu, že umí velmi efektivně nabudit a zrychlit celý organismus. Tím pádem dochází k tomu, že může bojovat i proto tuků, případně celulitidě.

Semínka slunečnice

Slunečnicová semínka umí odvodnit celé lidské tělo. Pochopitelně tak díky nim zmizí z organismu velké množství vody. Navíc obsahují spousty vitamínů a ceněných tuků, které bychom měli přijímat. Jen pozor na příliš solená pražená slunečnicová semínka, jimž je lepší se vyhnout.

Brokolice a špenát

V obou těchto druzích zeleniny je obsaženo větší množství lecitinu. Právě tato látka dokáže velmi efektivně napínat kůži a zabraňovat jejímu stárnutí. Mnohdy to zvládne lépe než krémy na celulitidu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *