the-bug-1180812-1280×960

Jak se pozná kousnutí štěnice

Mít štěnice v bytě je velké neštěstí, jelikož díky tomu budete nejen ve velmi nepříjemném prostředí, ale ostatní o vás budou mít velmi nevalné mínění. Nejdůležitější je především poznat fakt, že někdo z vaší rodiny byl tímto malým hmyzem kousnut. V současné době je povědomí o štěnicích minimální a spousta lidí vůbec neví, jak vypadá štěnice, natožpak aby poznali kousnutí štěnice. Pokusme se tedy přesně popsat vzhled tohoto kousnutí a některé další aspekty, které se štěnicemi jakkoli souvisejí.

Podoba kousnutí štěnice

Na první pohled se kousnutí štěnice podobá štípanci od komára nebo jiného podobného hmyzu. Někdy může natéct a způsobit silnější alergickou reakci. Většinou ale velmi rychle zmizí a není po něm ani vidu ani slechu. Velké je pouze několik milimetrů. Pokud na kousnutí tohoto hmyzu nejste alergičtí, nemusí se fakticky projevit vůbec. Štěnic si tak bohužel mnohdy člověk všimne až po jejich masivním rozmnožení. Častější jsou shluky kousnutí, tedy hned několik štípanců vedle sebe na několika místech. Nejčastěji štípance nalezneme na zádech, v oblasti krku nebo na pažích.

Tvar přesně nepoznají ani odborníci

Samotný tvar a celkovou podobu kousnutí štěnice nepoznají ani úplní odborníci. Jako jasný důkaz slouží až moment objevení dospělého jedince štěnice. Typický je především jejich trus hnědočervené barvy, který při kontaktu s vodou úplně zčerná. Nejčastěji se výkaly nacházejí na oblečení, povlečení nebo v jiných místech nejčastějšího výskytu štěnic.

Jak vypadá štěnice

Velmi důležitý je především vzhled štěnice. Dospělí jedinci jsou zhruba 5 mm velcí a vyznačují se nejrůznějším zbarvením. Typické je i jejich ploché tělo. Nedokážou létat ani skákat. Pro to, abyste je poznali, se vyplatí podívat se na nejrůznější fotky na internetu, které přesně prozradí, jak vlastně štěnice vypadají.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *