Jak omladit ruce? Nespoléhejte se na drahé krémy

Ruce

Kromě obličeje, krku a dekoltu mohou váš skutečný věk prozradit také vaše ruce. Stařecké skvrny či vrásčitá pokožka jsou běžnými problémy, které jim přidávají věk. Existuje soubor jednoduchých opatření, která můžete podstoupit, abyste docílili jejich mladšího vzhledu. A nespočívá to v používání drahých krémů určených právě pro mladistvě vypadající ruce. Začít s nimi můžete okamžitě a z pohodlí svého domova.

Ruce stárnou rychleji než obličej

I když s rukama neustále něco děláme, což by mohlo být považováno za „cvičení“ rukou, jsou náchylnější ke známkám stárnutí než váš obličej. Důvodem je to, že je na nich velmi málo tuku. Elastin a kolagen se z nich proto odbourává rychleji. Vzhledem k tomu bychom se v celkové péči za účelem oddálit stárnutí měli zaměřit také na ruce.

Ruce
Foto: Unsplash

Nejčastější známky stárnutí rukou

Mezi nejčastější projevy stárnutí v oblasti rukou považujeme tyto:

  1. Stařecké skvrny – nepěkné skvrny obvykle tmavší barvy na rukou nazýváme „stařecké“. Způsobeny jsou vystavením rukou na slunci bez ochrany. Pokud se tedy mažete krémem s UV filtrem, nezapomeňte jej použít taktéž na hřbety svých rukou.
  2. Vrásky – ať chceme nebo ne, vrásky vznikají přirozeně. Tento proces urychluje nedostatek vlhkosti, vystavení na slunci a dehydratace. Správný hydratační krém (nemusí jít o ten, který je speciálně určen proti stárnutí) může odvést spoustu dobré práce.
  3. Suchá kůže – ta vzniká v důsledku vystavení drsným čisticím prostředkům.

Peeling na ruce

Odstraňte odumřelé kožní buňky a vyživte pokožku svých rukou vhodnými prostředky. Peeling si můžete připravit ze surovin, které už máte doma. Nemusíte tak utrácet za drahé peelingy.

  • Med a kokos – smíchejte 1 lžičku kokosového oleje, 2 lžičky medu, 1 lžičku soli, 1 lžičku cukru a 1 lžičku citronové šťávy. Směs naneste na ruce a masírujte krouživými pohyby. Nechte chvíli působit a pak smyjte teplou vodou.
  • Med a prášek do pečiva – smíchejte 1 lžičku prášku do pečiva a 1 lžičku medu. Naneste na ruce a vmasírujte. Po krátkém působení smyjte teplou vodou.

Hydratace je klíčem

Jak už jsme uvedli výše, stárnutí rukou může být způsobeno suchou pokožkou a nedostatečnou hydratací. Komerční krémy mohou být příliš drahé. Použít můžete i levnější, které prostě obohatíte o některé složky. Esenciální olej z mrkvových semínek, citronu nebo pelargónie stimulují tvorbu kolagenu v pokožce, čímž jí pomáhají zachovat si mládí. Můžete je přidat do svého hydratačního krému nebo jednoduše do kokosového či olivového oleje. Pomoci může i aloe vera, které taktéž podporuje tvorbu kolagenu v pokožce, která je pak pružnější. Gel z aloe můžete získat ze své rostliny.

Zdroje info:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10063163/

https://www.aad.org/public/cosmetic/younger-looking/what-makes-hands-look-younger

Foto: Unsplash