Kocovina

Jak na kocovinu

Pojem kocovina je bohužel mnohým z nás velmi dobře známý. Jedná se v podstatě o vedlejší účinky při konzumaci alkoholických nápojů. Jak mnozí z nás ví, jde o stav poměrně nepříjemný vyznačující se bolestí hlavy a případně i nevolností a některými dalšími projevy. Právě proto je zapotřebí se kocovině věnovat a pokusit se najít několik možností, jakým způsobem s ní jde co možná nejefektivněji bojovat. Obecně je možné říct, že je nejlepší nepít alkohol, nicméně tato rada je pro mnohé z nás pochopitelně zbytečná. My se podíváme na příčiny kocoviny, příznaky a samozřejmě i na alternativy, jež mohou pomoct.

Hlavní příčiny kocoviny

Za kocovinu může do značné míry dehydratace organismu, potažmo úbytek minerálních látek a nejrůznějších vitamínů, které lidské tělo ke svému zdárnému fungování nezbytně potřebuje. Samozřejmostí je i neblahé působení acetaldehydu. Kocovinu mají lidé, kteří nadměrně pijí alkohol, anebo ti, jež si dají jednou, nicméně pořádně. Může za ni i snížená schopnost rozkladu alkoholu jako takového.

Základní příznaky kocoviny

Kocovina se vyznačuje také některými velmi nepříjemnými stavy, mezi které patří třeba bolesti hlavy, nadměrná žízeň anebo dehydratace. Někteří lidé vinou tohoto stavu dokonce zvrací a bere nadměrná únava. Zapomenout nelze ani na přecitlivělé reakce na světlo, jež se v souvislosti s kocovinou skloňují poměrně hojně. Komplikací může být i ranní ztuhlost lidského organismu.

Co na kocovinu nejlépe zabírá?

Odpovědí na tuto otázku by mohlo být hned několik. Jen málokteré ale skutečně mohou fungovat. My se pokusíme v následujících odrážkách shrnout záležitosti, jež by měly být maximálně funkční. Jedná se o několik následujících tipů:

–          větší objem příjmu tekutin- vody,

–          tučné jídlo dokáže při konzumaci alkoholu pomáhat,

–          káva s citrónem, případně silná káva,

–          jedno pivo po ráno vše spraví,

–          silný vývar,

–          mléko,

–          Coca cola,

–          Ibalgin a jiné léky na bolest.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *