Jablečný ocet

Jablečný ocet jako lék

Řekli byste, že jablečný ocet může být vším jen ne lékem? Jste na omylu! Málokdo tuší, že jablečný ocet se dá použít jako účinná medicína na mnoho neduhů. První zmínky o tom, že byla tato tekutina použita jako medikament, jsou asi 10 000 let staré a pochází ze staré Babylónie.

K čemu všemu je jablečný ocet dobrý?

Tento ocet pomáhá při artritidě, chrání před osteoporózou, odstraňuje vysoký krevní tlak a cholesterol. Lze jej použít i preventivně proti rakovině, špatnému trávení a hromadění tuků. Podporuje proces hubnutí a je vhodný pro zlepšování paměti či ochraně mysli proti stárnutí. Pomáhá při:

a)      nachlazení a chřipce,

b)      bolesti hlavy,

c)      hypertenzi,

d)     chronické únavě,

e)      zácpě,

f)       spáleninách,

g)      akné,

h)      obezitě.

Jak jablečný ocet aplikovat?

Při chřipce, bolestech hlavy pozřete 2 lžičky octa s 2 lžičkami medu. Hned po první aplikaci by se vám mělo ulevit. Při vysokém krevním tlaku stačí 3x denně sníst 2 lžičky octa rozmíchané ve sklenici vody. Pokud si každou noc před spaním dáte 3 lžičky octa a jednu medu, pomůže vám to s chronickou únavou. Jablečný ocet působí i jako lék na akné. Stačí rozpustit jablečný ocet ve vodě (1:3) a 3x denně obličej potírat. Pro snazší hubnutí a detoxikaci organismu se zase používá černý pepř s jablečným octem.

Opravdu je jablečný ocet blahodárný?

Přes všechny názory se nedokázalo nikdy dokázat, v čem tkví zázračnost této zlaté tekutiny. V jedné lžičce je jen nepatrné množství železa, hořčíku, sodíku, manganu, mědi a fosforu. Draslík je zde obsažen je v množství cca 15 mg. O vláknině a vitamínech nelze ani ve spojitosti s octem mluvit, kvůli kyselému prostředí. Další překážkou pro léčebné účinky jsou kyseliny v žaludku, které by měli většinu látek ničit. Odborníci tak krotí přesvědčení mnohých, že jablečný ocet opravdu tělu pomáhá. Přiznávají však, že může zlepšit trávení i průchodnost střev.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *