stomach-2771233_640

I plastické operace mají své trendy: Vyhrávají vylepšení prsou u žen i mužů

Smířit se s nedokonalostmi svého vlastního těla je pro řadu lidí někdy hodně složité. Jednomu se nelíbí jeho nos, další je nespokojen s velikostí prsou, jiný by si rád nechal přišít odstávající uši nebo vyhladit vrásky. Možností, co na těle vylepšit, je spousta. Víte, jaké trendy jsou v plastických operacích?

Jak oddálit stáří a vylepšit vzhled

Estetická plastická chirurgie je oblastí medicíny, která nabývá u široké veřejnosti stále větší oblíbenost. Ženy i muži chtějí být krásní a stále mladí, což ostatně i doba žádá. A tak skalpely plastických chirurgů jen kmitají – a na denním pořádku estetických klinik jsou modelace prsou, liposukce, plastiky nosů nebo břicha, niťový lifting či laserová depilace.

Do dveří takového zařízení vejde třeba poměrně zachovalá pětašedesátiletá nastávající důchodkyně a po estetickém zákroku z nich vychází jako proměněná mladice s vyhlazenými vráskami a novým poprsím. Vylepšený vzhled však nemění nic na tom, že pod lepším zevnějškem zůstává bít seniorské srdce, klouby s počínající artritidou a kosti se známkami osteoporózy, což s sebou stáří přirozeně přináší.

Nejoblíbenější je plastika prsou

K plastice se však uchylují i mladší ročníky žen a mužů, který jde především o vizuální zlepšení jejich prsou. Ano, modelace a zvětšení nebo zmenšení prsou patří mezi vůbec nejoblíbenější druhy estetických zákroků, jak uvádí poslední zpráva ISAPS z loňského roku, což je Mezinárodní společnost estetické a plastické chirurgie. Podle ní bylo v tomto roce provedeno celkem 11 miliónů chirurgických zákroků po celém světě. U mužů se jedná zejména o odstranění nadměrně vyvinutých prsních žláz (273 tisíc operací), u žen pak o prsní implantáty (1 800 tisíc operací). V těsném závěsu následující operace očních víček nebo odstranění převislé kůže na břiše.

Ňadra. Foto: Pixabay

V Brazílii jsou asi lidé nejméně spokojení s tím, jak vypadají

Vůbec nejvíce plastických operací se provádí v Brazílii, a to téměř 1,5 milionu, v oblasti neinvazivních zákroků vedou Spojené státy americké se 2 630 tisíci procedurami. Estetická chirurgie je oblíbená také v Mexiku a v čele evropských zemí stojí Itálie, Německo a Francie. Zájem o plastiku roste i v České republice.

Výrazný nárůst zaznamenaly také neinvazivní zákroky, jakými jsou výplně kyselinou hyaluronovou. A ženy začínají objevovat i labioplastiku neboli zmenšení stydkých pysků. Popularity nabývá i niťový lifting, kdy se pod kůži aplikují nitě s miniaturními háčky, které pozvednou pokleslou pleť a vyhladí ji, a to bez nutnosti celkové anestezie.

Zdroj info: https://www.ceskenoviny.cz/tiskove/zpravy/trendy-v-plastikach-prsa-vedou-u-zen-i-u-muzu/2030187

Ploché břicho. Náhledové foto: Pixabay

 

Zdraví je velmi důležité. Co mu prospívá a co ne? Některé zajímavé tipy se vám pokusím nabídnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *