Hydratační krémy na suchou pokožku: Příroda nabízí lék

Kokosový olej

Suchá pokožka je obvyklým problém pro ženy i muže. Hydratační krémy ji mohou velmi snadno vyřešit. Stačí je používat pravidelně. Dokážou do suché kůže dostat potřebnou vlhkost a vláhu, kterou kůže potřebuje. Na velmi suchou pokožku se doporučuje používat hydratační krém více, než jednou denně. Optimálně asi dvakrát až třikrát za den. Zde jsou složky hydratačních krémů, po kterých se vyplatí sáhnout.

Hydratační krémy jsou i oleje

Rostlinné oleje, které máte v kuchyni, se dají využít také jako první pomoc na suchou pokožku. Tyto oleje vmasírujte do postiženého místa. Tím se stane vláčné a hydratované. Podle toho, který olej použijete, můžete získat i další vlastnosti navíc. Některé oleje obsahují vitamíny A, D a E, které pomáhají obnovit pokožku. Hodí se například olivový nebo mandlový olej. Někteří lidé mohou mít problémy s jejich aplikací, která je mastná. Tyto oleje se totiž hůře vstřebávají.

Aloe vera

Můžete použít gel přímo z rostliny nebo si zakoupit krém. Aloe vera je přirozeným lékem na suchou pokožku, zvyšujte totiž syntézu kolagenu. Aloe vera obsahuje aminokyseliny, které jsou prospěšné v léčbě o popraskanou pokožku. Změkčují ji a zlepšují její vzhled. Pokud máte vlastní rostlinu, je tento způsob léčby levný.

Med

Foto: Pexels

Med

Aplikace medu může někomu připadat velice nepříjemně. Nicméně na suchou pokožku funguje. Je to přírodní antiseptikum, které pomáhá při hojení popraskaných nohou. Postižené místo zklidňuje i od případného svědění a navíc omlazuje pokožku! Díky antimikrobiálním a antibakteriálním vlastnostem také hojí a čistí rány.

Vazelína

Vazelína je další poměrně levný způsob, jak hydratovat suchou pokožku. Na povrchu kůže totiž vytváří bariéru, která brání tomu, aby se vlhkost dostala ven z pokožky. Díky tomu napomáhá dehydrataci pokožky přirozeným způsobem. Může být lékem proti vysoušení a praskání v oblasti pat.

Kokosový olej

Kokosový olej obsahuje esenciální mastné lipidy, které jsou skvělé pro podporu ochranné funkce pokožky. Díky tomu je pokožka déle vláčná a hydratovaná.

Citron, glycerin a růžová voda

Glycerin je bezbarvá uhlíková sloučenina bez zápachu, která je mimořádně dobrá pro suchou pokožku. Po smíchání s růžovou vodou a citronovou šťávou působí glycerin jako skvělý zvlhčovač. Růžová voda obsahuje látky, které přirozeně fungují jako lék na různé kožní nemoci, přitom je však velmi citlivá. Citronová šťáva má antibakteriální a protiplísňové vlastnosti.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/8-fixes-for-dry-cracked-heels-39209/post

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5297015/

Foto: Pexels