Jaterní dieta

Hubněte s chutí – co vám pomůže?

Možná to znáte a hubnete pravidelně. Potom však musí být něco špatně. Zkuste zhubnout jednou provždy. Samozřejmě, že nepůjde o žádny jednoduchý trik, který vás změní, jako mávnutím kouzelného proutku. Chce to dodržovat zásady, které vám při hubnutí pomohou, a brzy pocítíte pokrok. Některé z nich vám teď nabídneme.

Stanovte si cíl

Důležitým psychickým aspektem plánování procesu hubnutí je naplánování si cílů, kterých chcete dosáhnout. Vždy je však potřeba stanovovat si tyto cíle realisticky. Cíle musí být ve vaší moci splnitelné, jinak u vás převládne již při prvních okamžicích hubnutí demotivace. Dobrý je postup zvolení si konkrétního cíle. Myslete na něj nebo si jej třeba někde vylepte. Také si dopředu určete odměnu za jeho splnění. Pokud se vám to povede, dělejte to dál a dál.

Jak a co jíst

Důležitou věcí je pak strava samotná, která má asi největší (vedle fyzické aktivity) vliv na progres během hubnutí. První je dobré stávající návyky analyzovat. Popište váš běžný režim a složení stravy. Většinou si uvědomíme chyby, až když je vidíme například napsané před sebou. Vymyšlení zdravého jídelníčku je pak věc vcelku jednoduchá. Pokud si na to však nevěříte, můžete požádat o pomoc odborníky. Zásadami však je pestrá vyvážená strava, málo tuků soli a cukrů a vše doplnit pravidelným pitným režimem a pohybovou aktivitou.

Pravidelný pohyb

Poslední věcí, která již byla částečně zmíněna, je onen pohyb. Fyzická aktivita, která vám pomůže spalovat a nastartovat metabolismus. Pokud si nevěříte na velké sportovní výkony, prostě a jednoduše vyhledávejte aktivita v běžném životě. Nenapadá vás nic? Například nevozte se výtahem, ale jděte po schodech, choďte na procházky, venčete mazlíčky. Při výběru sportu nebo druhu cvičení je pak dobré, abyste si vybrali takový druh, který vám vyhovuje a hlavně vás baví. Jen tak vás bude bavit i hubnutí. Nemá smysl absolvovat šílené cvičení s nechutí – znechutí se vám celé hubnutí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *