Hlemýždí sliz dokáže odstranit akné i jizvy. Šneky na obličeji mít nemusíte

Hlemýždí sliz

Zejména korejská kosmetika obsahuje produkty, v nichž se nachází překvapivá složka – hlemýždí sliz. Nejprve se prodával pouze hlemýždí sliz jako takový, nyní jej najdete už zakomponovaný do krémů. Důvod je jednoduchý – lepší a příjemnější struktura, která neodpuzuje zákazníky. Produkty s touto složkou se vyplatí používat pravidelně, protože mají skvělé účinky proti vráskám, hydratují a posilují epidermis. Taktéž se hodí při hojení ran, včetně akné.

Sliz skutečně produkují hlemýždi

Na rozdíl od psího sádla pochází hlemýždí sliz skutečně od hlemýžďů. Představte si tělíčko hlemýždě. Ten se pohybuje po různých površích, proto musí být dostatečně hydratováno, aby nedocházelo k jeho oděru. A když už se šnek náhodou poraní, musí mít prostředek, který napomůže jeho hojení. Toto všechno umí právě hlemýždí sliz, který pokrývá celé tělo tohoto tvora. A stejné účinky má i na lidskou pokožku.

Pleť
Foto: Unsplash

Co dokáže hlemýždí sliz

Důležitý je zejména obsah kyseliny glykolové, která je pro lidskou pokožku požehnáním. Proč? Přispívá totiž ke zvýšené tvorbě kolagenu a elastinu. Díky tomu se můžete zbavovat známek stárnutí, a to nejenom těch začínajících, ale i těch již existujících. Krémy s hlemýždím slizem mohou používat i ženy se zralou pokožkou. Alantoin, další látka obsažená ve slizu, má protizánětlivé vlastnosti, zklidňuje podráždění a podporuje regenerační procesy pokožky.

Použití slizu

Sliz, který se z hlemýžďů nasbírá, je nutné přefiltrovat. Je důležité odebírat sliz z hlemýžďů, kteří jsou chování na farmě. Celý proces je pro hlemýždě bezpečný a probíhá ve sterilních podmínkách. Takto získaný sliz má široké využití, takže jej mohou bez problémů používat lidé, kteří trpí zarudnutím kůže, akné, svědivou pokožkou, ale i ti, kteří chtějí zpomalit stárnutí. Ukázalo se, že je prospěšný i na odstranění jizev, včetně strií a jizev po akné. Použít jej tedy můžete na celé tělo. Dokonce by měl pomoci redukovat i celulitidu.

Šnečí farmy v ČR

Na území České republiky existují také šnečí farmy. V nich se ale šneci používají spíše ke konzumaci, než na výrobu kosmetiky. Můžete si zde koupit šneky jako takové, ale také zakoupit různé speciality, které je obsahují (včetně různých paštik a hotových pokrmů – šneci po burgundsku). Výroba kosmetiky je zatím ještě v plenkách, spousta českých šnečích farem ale zjišťuje, že je to vhodný směr, kterým se vydat. Zatímco hlemýždě, kteří jsou určeni ke konzumaci, využijete pouze jednou, ty na kosmetiku můžete používat stále dokola.

Zdroje info:

https://wizaz.pl/pielegnacja/sluz-slimaka-jak-dziala-na-twarz-i-blizny-365063-r1/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35763437/

Foto: Unsplash