Paříž

Francie nabízí nejen pohodový relax, skvělé šampaňské a vůni bylinek

Rádi byste se vydali někam na jarní poznávací zájezd, případně letní pobyt? Pokud nějaký plánujete, rozhodně není od věci volit sladkou Francii. Země galského kohouta má rozhodně co nabídnout. Určitě se nemusíte omezit pouze na tradiční gastronomické speciality typu camembertu nebo spousty bylinek v čele s tradičním provensálským mixem koření. Nějaké to šampaňské si jistě neodpustíte, nicméně my se v následujících řádcích soustředíme především na krásné lokality, jež stoji za to zhlédnout.

Zámek Chenonceau

Zdroj obrázku: redok.cz

Čarokrásné město zamilovaných

Už samotný autor slavné novely Stařec a moře Ernest Hemingway hovořil o Paříži jako o oslavě života. Nelze se mu divit. Pozoruhodné klikaté uličky v kombinaci se slavnými stavbami a moderními obchodními centry dávají dohromady nezapomenutelný mix. Poznávací zájezd Paříž, to je například slavná Eiffelova věž, již si můžete prohlédnout osobně ve dne, anebo se podívat na její noční osvětlené siluety. Jistě se vyplatí i návštěva Sacre Coeur, muzea Louvre, nebo zámku ve Versailles. Nezapomeňte ani na slavnou nákupní čtvrť La Defence.

Slavné zámky na Loiře

Milujete historii? Pak si nesmíte nechat ujít tradiční okruh po zámcích na Loiře. Začít můžete například slavnou romantickou stavbou Villandry s přilehlými krásnými zahradami v renesančním stylu. Moc hezky vypadá i zámek šesti žen Chenonceau. Nenechejte si ujít ani renesanční zámek Chambord, který vlastnil výstřední král František I. Krásné je městečko Blois vyznačující se tradičním starobylým vzhledem a architekturou.

Korsika

Zdroj obrázku: redok.cz

Po stopách Napoleona

Slavná Korsika, na niž se vydáte trajektem z Bastie, určitě také stojí za vidění. Jen samotné starobylé Corte se zdejší starou citadelou vklíněno mezi horské vrcholy se vyplatí poznat na vlastní oči. Podívejte se na bizarní skály Calanche, jež jsou pod patronací Unesca, a také do rodného domu Napoleona Bonaparteho v Ajacciu. Ať už vyrazíte kamkoli, Francie vás prostě chytí a nepustí. U CK Redok Travel si jistě ten správný zájezd vyberete.

Zdroj náhledového obrázku: redok.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *