Facebook

Facebook odstranil stovky účtů: Byly zapojeny do kampaní na očkování proti covidu

Očkování pro onemocnění Covid-19 se aktuálně řadí mezi nejčastěji diskutovaná témata. Týká se ho jak spousta pravdivých informací, tak i mnoho hoaxů a falešných tvrzení. Především na sociálních sítích jsou takovýchto dezinformací doslova mraky. Aktuálně byla jedna kampaň řízená z Ruska a zavádějící informace se šířily především v Latinské Americe, Indii či USA. A cíl? Podkopání důvěry veřejnosti v konkrétní druhy vakcín proti onemocnění Covid-19.   

Koordinované neautentické chování

Klasické webové rozhraní mnohých stránek, kde se potkávají bloggeři a inzerenti. Přesně to využila marketingová agentura Fazze, jež je součástí velké ruské společnosti AdNow. Fazze se pokusila najmout spousty influencerů, kteří měli šířit falešná tvrzení týkající se konkrétních vakcín. BBC Trending informovalo o tom, že influencerům byly nabídnuty nemalé finanční odměny za šíření oněch dezinformací.

Planeta opic

Typické bylo třeba šíření memů, jež využívaly obrázky z filmů o planetě opic. V lidech měl být vytvořen dojem, že se změní po očkování právě v opice. Příspěvky byly v hindštině zrovna tehdy, když indická vláda rozhodovala o tom, zdali získá povolení vakcína Astra Zeneca.

Odstranění účtů

Podle Facebooku došlo k odstranění 65 účtů právě z Facebooku a 243 účtů ze sítě Instagram. Na vině je porušení zásad. Podle Bena Nimma, vedoucí zpravodajských informací Facebooku, šlo o dezinformační prádelnu. Došlo údajně k hack-and-leaku, tedy využívání placených stránek k publikaci dezinformací. Jinak se příspěvky vyznačovaly nedbalým postupem a uspořádáním různých znaků. U indických příspěvků byly třeba hashtagy v portugalštině a podobně. Ruské velvyslanectví v Británii reagovalo po obvinění takto: „S Covid-19 zacházíme jako s globální hrozbou, a proto nemáme zájem podkopávat globální úsilí v boj proti němu, očkování lidí vakcínou Pfizer jako jeden ze způsobů, jak se s virem vyrovnat “.

Zdroj info: https://www.bbc.com/news/blogs-trending-58167339?fbclid=IwAR0WkGzsPnafYWtLymi4GnXWhIGNpRHaLAyjNlImAjSzKv0FQCVOSRy2GFo

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

3 komentáře

  1. HG Odpovědět

    Četl jsem knihu 1984 od Orwella. Stává se pomalu realitou. Co se stane asi příště, když napíši, že „epidemie“ koronaviru je celosvětový politický manévr globalistů a dalších skupin, jehož cílem je mj. zavést povinnou vakcinaci, zajistit úpadek společnosti a vytvořit tak podmínky pro změnu společensko-ekonomického řádu světa, který bude mít za následek vyhlazení a sterilizaci většiny světové populace.

  2. Andrej Odpovědět

    Politici mnohých zemích vzali tuto epidemii jako možnost k tomu, aby se obohatili na základě blbosti a neznalosti mnoha lidí. Smutné bohužel je, že epidemii nelze podceňovat, ale mnohé státy se zaměřili úplně špatným směrem. Je už jasné, že vakcíny jako takové nic nevymýtí, možná trochu pomohou, ale na jak dlouhou dobu? Proč se nezaměří všichni „velmi chytří“ specialisté z okolí vlád na léčení? Proč pronásledují zdravé lidi? To je opravdu otázka.

  3. Petr Odpovědět

    Bohužel k té podrobenosti světa blbců asi dojde, protože když se člověk podívá, jak jsou všichni z koronaviru podělaní, tak ani nic jiného nezbývá. Možná, začněte něco dělat se svým zdravím, jelikož když se člověk ptá lékařů, tak mnozí nad zdravím lidí v ČR jen hořekují. A tyto osoby určitě nezemřou na covid, ale s ním, nebo i bez něj na mnohem vážnější nemoci, které si způsobili svým rozežraným způsobem života – chlastem, kouřením přežíráním, válením se u počítačů a televize. Vlastně se tak nějak pro ty politiky nachystali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *