eucalyptus-flower-buds-1234009_1280

Eukalyptus: Přírodní zázrak

Mnozí lidé považují za nejkrásnější strom světa eukalyptus. Není se čemu divit, jelikož tento provodně australský strom jednak zajímavě vypadá a jednak také přináší spousty vlastností a účinků, jež jsou blahodárné pro lidský organismus. Navíc můžete eukalyptus pěstovat klidně i v pohodlí vlastního domova. V našich podmínkách totiž bez problémů roste. Podívejme se na tuto rostlinu tedy mnohem podrobněji a poukažme si především na její pozitivní účinky na lidské zdraví. Společně se přesvědčíme, že je eukalyptus řečeno moderní terminologií poměrně multifunkční rostlinou.

Až 700 druhů eukalyptů

Možná je to k nevíře, nicméně eukalyptus nabízí více než 700 nejrůznějších kultivarů. Ty mohou vypadat buď jako klasický vzrostlý strom, nebo jako keř. Nejznámějším je bezesporu blahovičník Gunnův (Eucalyptus gunnii). Mezi oblíbené druhy se řadí i blahovičník citroníkový (Eucalyptus citriodora). Chcete-li mí doma mimo prospěšné rostliny také skvostnou dekoraci, zvolit můžete blahovičník kulatoplodý (Eucalyptus globulus). Interiérové pěstování je ale ideální pouze pro první dva typy.

Přírodní zázrak

Jaké léčebná rostlina je eukalyptus známý již od nějakého 19. století. Právě tehdy jej začali využívat ve velké míře australští domorodci. Ti jej označovali jako strom života, jelikož dokázal i při velkých bolestech přinést doslova neuvěřitelnou úlevu. Už jenom pronikavá doslova omamná vůně blahovičníku dokáže působit na smysly a pomoct v kvalitním dýchání. Hodí se ovšem i jako velmi efektivní lék proti bolestem. Hodí se do každé místnosti v bytě, protože dokáže zbavit prostor nežádoucích látek ve vzduchu. To mnohé jiné rostliny nezvládnou. Máte-li ucpaný nos, není problém eukalyptus využít.

Eukalyptus pomáhá léčit

Bylinné přípravky z eukalyptu dokážou doslova divy. Umí pomoc při mnohých obtížích. Jen pro inspiraci, jedná se o následující problémy:

–          astma,

–          bolesti v krku,

–          zánět průdušek,

–          nachlazení,

–          kašel,

–          zvýšená tělesná teplota.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *