Domácí způsoby, jak si poradit s bradavicemi

Bradavice jsou nepříjemným kožním problémem, který se může objevit poměrně nečekaně. Jenže skutečně bradavice odstranit bývá mnohem větší oříšek. Podívejte se na několik domácích způsobů, jak můžete zmírnit výskyt bradavic nebo je odstranit jednoduchými domácími způsoby.

Domácí pomoc a bylinky jen v situacích, kdy problém není velký

Hned na úvod je potřeba zmínit, že pokud máte závažný problém s bradavicemi, které se neustále objevují, jsou bolestivé nebo se jich prostě již dlouho nemůžete zbavit, je vždy nejlepší vyhledat lékaře, který provede diagnostiku a případně nasadí takový léčebný kalibr, před kterým ani opravdu hluboká a velká bradavice nemůže obstát. Samozřejmě je také nejlepší prevence, která spočívá ve správné hygieně, posilování imunitního systému, kde nechybí dostatek vitamínů a vyhýbání se míst, kde se můžete bradavicemi nakazit.

Přírodní éterické oleje a bylinky

Pokud jsou bradavice menší nebo teprve ve svém zárodku, mohou pomoci přírodní éterické oleje s dezinfekčními účinky. Jedná se například o čajovníkový olej známý pod názvem Tea tree olej. Podobně může působit také kvalitní ricinový olej. Z bylinek jasně vedou pampeliška a koncentrovaná šťáva z ní. Hodně se doporučuje také tinktura z vlaštovičníku, kde se nachází antiseptické látky. Pomoci může také topol černý a chybu jistě neuděláte pravidelnými oplachy silným heřmánkovým odvarem.

Foto: Pixabay

Propolis nebo ocet

Dalšími způsoby, jak zastavit růst bradavic nebo si s nimi poradit již v zárodku, je použití propolisové tinktury nebo samotného propolisu smíchaného s trochou medu. Dále pomůže také očišťování a dezinfekce pomocí citronu nebo jablečného octa. Velmi dobrý je i česnek, který má přirozeně dezinfekční účinky. Při používání těchto přírodních metod je důležité dodržovat pravidelnost a opakovat alespoň dvakrát či třikrát denně. K tomu nezapomínejte na správnou a důkladnou hygienu, aby nedocházelo k rozšiřování bradavic, kdy některé druhy mohou být silně nakažlivé.

Zdroj: https://www.rehabilitace.info/zdravotni/bylinky-a-domaci-metody-na-bradavice-tohle-vas-jich-zbavi/ a https://www.benu.cz/jak-na-bradavice

Náhledové foto: Pixabay