Do posilovny s Ticwatch Pro 3 GPS: Recenze unikátních hodinek s Wear OS

Tic watch Pro 3

Uvažujete o chytrých hodinkách, které by vám pomohly zaznamenat nejrůznější fyzické aktivity a byly vám zároveň oporou i v běžných situacích? Pak se rozhodně vyplatí vsadit na některý z modelů, jenž disponuje vlastním operačním systémem. Výbornou volbu představuje model TicWatch Pro 3 GPSTicWatch Pro 3 GPS. Dá se v podstatě říct, že se jedná o nejlepší hodinky s Androidem, které jsou aktuálně na trhu. V čem jsou tak výjimečné? Na to se podíváme podrobněji v následujících řádcích.

Dva displeje zaujmou na první pohled

Jednoznačně. Už při prvním pohledu na hodinky zjistíte, že vidíte v podstatě klasický displej digitálek z let minulých. Tento displej v podstatě nebere hodinkám skoro žádnou energii a najdete na něm vše potřebné včetně stavu baterie. Chrání jej sklo Gorilla Glass 3, takže se jen tak nerozbije a nepoškrábe. Pod ním už je ale klasický displej pro chytré hodinky. Jedná se o AMOLED displej nabízející maximálně syté a ostré barvy se vším všudy. I na sluníčku bez problémů přečtete veškeré potřebné údaje.

Tic watch Pro 3

Foto: Radek Štěpán 

Kompaktní tvar

Společnost Mobvoi určitě nijak nepodcenila ani tvar hodinek a samotné provedení. Základem těla tohoto modelu je nerezová ocel. Hodinky jsou tedy maximálně pevné, a to při váze pouhých 42 gramů. Rozměry jsou kompletní, konkrétně 47 x 48 x 12,2 mm. Hodinky jsou relativně tenké a na ruce dokonale sedí.

Mraky funkcí

Chtěli byste mít ciferník s vlastní fotkou? Jasně, žádný problém, v aplikaci si něco vyfotíte a pak nastavíte. K dispozici je ovšem i spousta dalších předdefinovaných ciferníků, jež bezesporu také stojí za to. A funkce? Třeba takové měření tepu, kyslíku v krvi, stresu a dýchání jsou samozřejmostí. Určitě se můžete spolehnout na měření veškerých fyzických aktivit. Systém je propojen s Google Fit, nicméně k zahození nejsou ani předdefinované aplikace. Zaplavat si můžete jít bez obav, hodinky jsou vybavené certifikátem IP68.

Tic watch Pro 3

Foto: Radek Štěpán 

Google Asistent

Hodinkám můžete nadiktovat cokoli, třeba i odpověď na příchozí zprávu. Tedy v případě, že je ve vašem mobilním telefonu doma Android. I ve spojení s iOS ale hodinky fungují skvěle.

A závěrem? Pokud potřebujete skvělého pomocníka pro sportování všeho druhu i ukazatele času, není co řešit. Notifikace vám budou chodit jak na běžícím pásu, na němž třeba zrovna budete.

Náhledové foto: Radek Štěpán 

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.