Ketonová dieta

Dieta 5+2 se představuje

Dieta 5+2 je často označována jako dieta 5:2. Záleží samozřejmě na tom, jaké se zvolí názvosloví. Každý člověk pojmenovává tuto dietu jinak. V každém případě, když se vyhneme slovíčkaření, zjistíme, že se jedná o dietu, která byla přirozenou součástí jídelníčku našich předků. Ti v podstatě vždy střídali období půstu a období, kdy se mohli najíst dle vlastní libosti. Podívejme se tedy na princip této diety, na skladbu jídla a také na mnohé další aspekty, které se jí jakkoli týkají. Rozhodně se nejedná o nijak nezdravou a zbytečnou dietu.

Princip diety 5+2

Princip tohoto typu stravování je naprosto jednoduchý.  5 dní jednoduše jíte v podstatě všechno a dva dny dodržujete dietní plán. Mnohdy vyvolává dieta 5+2 diskuze v tom ohledu, že se jedná o poměrně pomalý způsob hubnutí. Pokud se ale vyloženě nepřejídáte, pak se můžete spolehnout na to, že vám kilogramy budou skutečně pomalu ubývat. Jednotlivé dávky jídel byste si měli rozvrhnout do celého dne tak, abyste potraviny přijímali pozvolna a ne nijak nárazově. Střídání dnů plných jídla a půstu zamezí zlenivění organismu a nabírání nových kilogramů.

Dieta 5+2 jídelníček

Dieta představuje střídání sacharidové a nesacharidové vlny. V prvním případě si totiž dopřáváte jídlo včetně příloh a pečiva. Během půstu se ale skladba jídla musí rapidně změnit, a to tak, že jíte co nejvíce bílkovin, zeleninu, vývary a pijete ovocné šťávy. Dochází tak k minimalizaci množství glykogenu v organismu. Ten ale naberete během období, kdy si zase budete moci dopřávat dle vaší libosti.

Projevy na lidském těle

Je jasné, že dieta své důsledky ukáže fakticky po jednom až dvou týdnech dodržování. Minimálně dojde zpočátku k odvodnění organismu, což se projeví ztrátou zhruba 1 až 2 kilogramů. Splaskne vám určitě břicho a i jiné partie budou vypadat lépe. Pozor je nutné dát na jo-jo efekt.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *