Dejte si veganskou zmrzlinu. Zde jsou důvody proč

Jahodová zmrzlina

V současné době už jsou na trhu dostupné produkty, které podporují jakoukoli dietu. Můžete si nakoupit produkty se zvýšeným obsahem vlákniny, bez lepku, bez laktózy nebo ty veganské (bez živočišných produktů). Právě veganských výrobků můžete nyní najít o hodně více, než kdy dříve. Jedná se nejenom o alternativy masa, ale také alternativy typicky mléčných výrobků, jako je například jogurty nebo třeba zmrzliny.

Z čeho jsou vyrobeny?

Veganské zmrzlina může být vyrobena z mléka získaného z nemléčných rostlinných produktů. K její výrobě se používají různá rostlinná mléka, jako je mandlové, sójové nebo třeba kokosové. Rozdíl mezi klasickou a veganskou rostlinou obvykle nepoznáme na první pohled. Patrný je až chuťově. Proč bychom měli raději sáhnout po veganské zmrzlině?

Zmrzlina

Foto: Pixabay

Alergie

Jedním z důvodů může být alergie na mléčné výrobky (může jít o alergii na bílkoviny kravského mléka nebo nesnášenlivost laktózy). Tito lidé v podstatě nemají na výběr, a pokud si chtějí dopřát zmrzlinu, musí sáhnout po té veganské. S veganskou zmrzlinou mohou tito lidé utišit svou chuť na sladké a přitom se nemusí obávat vedlejších účinků.

Podpora detoxikace

Klasická zmrzlina obsahuje mléko, smetanu a další tučné přísady, které se s hubnutím neslučují. To veganská zmrzlina obsahuje látky, které hubnutí podporují, jako jsou například mandle. Veganské zmrzliny také neovlivňují hladinu cholesterolu v těle. Kromě toho je veganská zmrzlina vhodná při řešení zdravotních problémů souvisejících s hmotností, jako je obezita a vysoký krevní tlak. Mimoto obsahuje veganská zmrzlina také vlákninu, která je pro zdravý trávicí trakt velmi důležitá.

Krásná pleť

Zatímco klasická zmrzlina spíše k tvorbě akné přispívá, ta veganská ne. Právě naopak. Ingredience, které se k výrobě veganské zmrzliny používají, pomáhají snižovat hyperpigmentaci, která způsobuje ztmavnutí pleti s následkem tvorby akné.

Zdroje info:

https://www.rodzinazdrowia.pl/postaw-na-weganskie-lody-
https://newyorkstreetfood.com/vegetarian/top-health-benefits-of-eating-vegan-ice-cream

Foto: Pixabay