dornova metoda

Co je Dornova metoda

Máte problémy se zády, kyčlemi, koleny nebo lokty? Vyzkoušeli jste již mnoho „účinných“ cviků a bolest stále neodezněla? Vyzkoušejte téměř bezbolestnou Dornovu metodu, která velmi jemným tlakem uvolní klouby. Dornova masáž je netypická masáž, kterou má na svědomí Dinter Dorn z Německa. Zajímavostí také je, že Dornova metoda má své místo i ve fyzioterapii zvířat.

Co je Dornova metoda

Dornova metoda je jemná, ale přesto velmi účinná manuální terapie. Pomocí ní se klouby a obratle bezpečně a přesně opět uvedou do své původní správné polohy. Současně se otevřou brány energie, které pak lépe proudí. Jedná se o metodu celostní, tedy takovou, která se věnuje celému tělu, nicméně jednotlivé zákroky a cvičení dokáží ulevit prakticky okamžitě. Princip této metody spočívá v provádění volných a přirozených pohybů ošetřovaného spolu s jemnými tlaky palců terapeuta. Doporučuje se podstoupit celková terapie, ale pokud dodržíte doporučená cvičení a vaše tělo není příliš zablokováno, je možné, že vám ošetření Dornovou metodou bude stačit absolvovat pouze jednou.

Kdy vám Dornova metoda pomůže

Dornova metoda není vhodná pouze při bolestech zad, kyčlí, kolen či loktů, ale také v případě, že trpíte skoliózou, bolestmi hlavy, krátkozrakostí, srdeční arytmií, vysokým krevním tlakem, závratěmi a máte problémy s vbočeným palcem. Vhodná je i při střevních či žaludečních potížích, při potížích s čelistmi či polykáním a v případě, že trpíte křečovými žilami. Někteří tuto metodu využívají v případě, že jejich dítě má problémy s koncentrací, protože při léčení Dornovou metodou se uvolňují jak fyzické, tak i psychické bloky. Dornova metoda tedy léčí nejen příznaky, ale i příčiny onemocnění. Ošetření však touto metodou nemůžete být při akutních zánětech anebo těsně po operaci. V případě, že máte osteoporózu v pokročilém stádiu, tato metoda je po vás taktéž zcela nevhodná.

Dornova metoda – cviky

Aby byla Dornova metoda úspěšná a pomohla vám, je důležité, aby cviky, ať už prováděné pod dozorem terapeuta nebo samostatně doma, byly prováděny správně. Dornova metoda je založena na pravidelnosti cvičení a cviky doma zvládnete i vy. Dornova metoda – cviky jsou snadné, a navíc opravdu bezbolestné. Pokud nebudete důslední a nebudete cvičit pravidelně, nemá tato metoda pro vás žádný smysl. Cvičení vám nezabere mnoho času. Jak cvičit a v jaké intenzitě by vám měl určit terapeut, proto je vhodné vyhledat specialistu na Dornovu metodu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *