chlorella-pills-1-1244389

Chlorella a její účinky

Termín chlorella je dnes v souvislosti se zdravým životním stylem často skloňován. Spousta lidí ovšem tuto sladkovodní řasu vůbec nezná, a tak neví ani o jejich účincích. Právě proto se na ni soustředíme mnohem podrobněji v následujících řádcích. Podíváme se na její původ, zařazení a pozitivní účinky na lidský organismus.

Chlorella se představuje

Chlorella se řadí mezi sladkovodní jednobuněčné řasy, které jsou známé již od roku 1890. Právě tehdy byly popsány mikrobiologem M. W. Beijerinckem. Organismy, které byly chlorelle velmi blízké, se na Zemi nacházely již období prekambria, a to zhruba před 1,5 miliardou let. Pozoruhodný je i výklad samotného názvu. Ten je složen z řeckého výrazu chloros, což je označení pro přídavné jméno zelený a přípony ella, jejíž význam se překládá jako malá. Zmínit bychom měli i fakt, že tato řasa obsahuje značné množství chlorofylu.

chlorella

Multifunkční použití chlorelly

Chlorella se používá v různých podobách. Nejčastěji se jedná o doplněk stravy v podobě tablet. Není ale problém sehnat i tekuté výtažky a jiné preparáty, které obsahují množství této řasy. Chlorella je v každém skupenství bohatým zdrojem mnohých minerálů, vitamínů a tělu prospěšných látek.

Látky obsažené v chlorelle

Pro přehlednost uvádíme látky obsažené v chlorelle v následujících odrážkách

–          přírodní antibiotikum chlorellin

–          chlorofyl urychlující hojení ran

–          sporopollein navazující toxické látky

–          rostlinné bílkoviny, a to přes 60 %

–          stopový prvek zinek

–          11 x více vápníku než kravské mléko

–          20 x více železa než špenát

–          hořčík

–          chróm

–          aminokyselinu tryptofan, z níž pochází hormon štěstí serotonin.

–          antioxidanty

–          vitaminy C, B a A

chlorella2

Zdroj obrázku: chlorella.rebelia.cz

Jak chlorella pomáhá?

Chlorella dokáže pomoct při mnoha nejrůznějších neduzích. Podívejme se tedy, při jakých konkrétních zdravotních obtížích se uplatní.

Kompletní detoxikace organismu

Lidské tělo je pravidelně zanášeno spoustou toxických látek, jež se nacházejí nejen v ovzduší, ale především ve stravě. Chlorella má skvělou schopnost navázat na sebe tyto nebezpečné látky a přirozeně je odvést z lidského těla močovými cestami odvést ven. Tělo se tak logicky dostává do stavu, kdy je schopno mnohem lépe regenerovat a vy budete pociťovat minimální projevy únavy.

Zlepšení trávení

Obsah živin v chlorelle společně s enzymy zajistí zefektivnění práce trávicího ústrojí. Vy se budete cítit mnohem příjemněji. Bolesti břicha a některé další problémy díky pravidelnému užívání chlorelly ustanou.

Efektivní hubnutí

Při pravidelném užívání chlorelly vám bude stačit jíst mnohem menší množství potravy. Chlorella totiž dokáže pomoct vstřebat dokonale živiny, takže nebude muset tolik jíst. I při polovičním množství jídla budete mít v těle dostatečné množství tolik potřebných živin. Budete se cítit nasyceni, což povede i k optimalizaci celkového energetického příjmu a následnému kontrolovanému hubnutí.

Zjistěte si o chlorelle více informací

Jestliže se chcete dozvědět podrobnější informace o tom, jak chlorellu užívat a jiné tipy, prohlédněte si tento web. Právě na něm je rozepsán podrobný návod na různé druhy užívání chlorelly i na celkovou detoxikaci organismu.

Zdroj náhledového obrázku: chlorella.rebelia.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *