Chcete zhubnut? Připravte si některý z těchto nápojů každý den

Sodovka

Nemyslete si, že stačí vypít denně sklenici některé z uvedených nápojů a zhubnete. Nejedná se o kouzelné elixíry. Nicméně pomoci mohou. Pokud chcete zhubnout, je třeba zařadit správný jídelníček a nějaký ten pohyb. Toto hubnutí můžete následně podpořit některým z následujících nápojů. Mohou vám pomoci odvrátit chuť na sladké, hydratují vás a dodají vitamíny a minerály. A díky tomu můžete zůstat na cestě hubnutí!

Skořice pomáhá zhubnout

Skořice rozehřívá organismus, čímž ho nutí rychleji spalovat tuky. Kromě toho dokáže zahnat také chuť na sladké. Obsahuje takové cenné látky, jako je železo, mangan, vápník a vláknina. Funguje také proti žaludečním vředům a má protizánětlivé a fungicidní vlastnosti. Můžete používat mletou skořici, kterou si přimícháte do různých nápojů, nebo povařte celou tyčinku skořice asi 10 minut. Po vychlazení jednoduše vypijete.

Ananasová šťáva na hubnutí

Ananas obsahuje látku zvanou bromelin. Ta účinně rozpouští tuky a zrychluje metabolismus (čili spalování tuků). Kromě toho může ananasová šťáva pomoci odstranit toxiny a podpořit imunitní systém člověka. Vzhledem k vysokému obsahu vlákniny budete pociťovat sytost delší dobu, takže spotřebujete méně kalorií. Ananasovou šťávu nejlépe připravíte tak, že čerstvý ananas rozmixujete s vodou. Vyhýbejte se ananasu v konzervě, protože ten obsahuje přidaný cukr. Stejně tak si dejte pozor na ananasové džusy s přídavkem cukru.

Ananas

Foto: Freepik

Zázvor pro štíhlý pas

Zázvor funguje podobným způsobem jako skořice. Zrychluje metabolismus a stabilizuje hladinu cukru v krvi. Funguje zejména v oblasti pasu. Za tyto příznivé účinky mohou gingeroly. Připravte si zázvorovou infuzi – nakrájené plátky zázvoru zalijte horkou vodou (nikoli vařící). Nechte vychladnout a poté vypijte. Pro lepší chuť můžete přidat citronovou šťávu nebo kurkumu, která má antioxidační účinky.

Zelený čaj je stálicí při hubnutí

Zelený čaj je asi nejznámějším nápojem, který pomáhá při hubnutí. Zrychluje metabolismus a podporuje spalování tuků. Obsahuje katechiny, které mají také antioxidační účinky. Působí tedy jako prostředek ke štíhlé postavě, ale chrání i před předčasným stárnutím. Protože může mít povzbuzující účinky, nepijte jej před spaním.

Zhubnout pomáhá i voda s okurkou a citronem

Tento nápoj je osvěžující. Okurky obsahují malé množství kalorií, vlákninu, minerály, vitamíny a antioxidanty. Citrony jsou zdrojem vitamínu C, vápníku, železa a thiaminu. Voda z těchto ingrediencí působí detoxikačně, zrychluje metabolismus a reguluje chuť k jídlu.

Zdroje info:

https://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-pij-wieczorem-pozbedziesz-sie-tluszczu-z-brzucha,nId,6580941

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30799194/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6170270/

Foto: Freepik