Chcete vědět, jaká rtěnka vám bude slušet nejvíc? Řiďte se barvou svých bradavek!

Rtěnka

Rtěnka nemusí být nezbytným doplňkem, avšak spousta žen aspoň jeden kousek vlastní. Výběr její barvy podléhá mnohým faktorům – denní nebo noční nošení, nenápadná nebo výrazná, barva pleti ad. Pokud hledáte tu pravou nude rtěnku, která nemá příliš výrazné barvy, můžete být velmi zmateni. To, co vypadalo v obchodě dobře, vám na denním světle nesluší. Nákup jedné rtěnky se tak může prodražit hledáním toho pravého odstínu.

Ta pravá nude rtěnka

Existuje jeden trik, který používají módní ikony celého světa – vybrat si rtěnku v takové barvě, jakou mají vaše bradavky. To může být v obchodě docela problém, avšak pokud si nakoupíte několik rtěnek přes internet, můžete srovnávat dopodrobna. Vyberte odstín, který se od barvy bradavek liší co nejméně. Jedině tak můžete mít jistotu, že zvolíte dobře. Nejedná se pouze o módní hit Tik Toku či jiných sociálních stránek. Potvrzují to též odborníci.

Rtěnka
Foto: Unsplash

Horní ret má stejný odstín jako bradavky

Odbornci na The Doctors, denní lékařské talk show na americké BBC, tvrdí, že příroda to zkrátka ví nejlépe. Obecně platí, že přirozený odstín rtů má stejnou barvu jako vaše bradavka. Díky tomu můžete získat skvělou metodu na nákup nude rtěnky, tedy rtěnky v přírodní barvě (odstíny béžové, hnědé nebo světle růžové). Jakmile se tato zpráva dostala na Tik Tok, došlo k velkému prodeji jemnějších odstínů rtěnek „v barvě bradavek“.

Jedna rtěnka nestačí

Nespoléhejte ale na to, že si vystačíte s jednou rtěnkou na celý život. Bradavky totiž přirozeně mění svou barvu v průběhu času. Za změnu odstínu jsou zodpovědné různé životní události, jako je těhotenství, kojení, operace prsu, menopauza a další hormonální změny. Jakmile pominou tato „období“ ženského života, barva bradavek se může opět změnit na svůj původní odstín. Chcete-li vybírat rtěnku bez ohledu na barvu bradavek, vyberte takovou, která je o jeden odstín tmavší nebo světlejší než přirozený odstín pleti.

Zdroje info:

https://www.allure.com/story/nipples-match-nude-lipstick-shade

https://harpersbazaar.com.au/your-perfect-lipstick-shade-is-your-nipple-colour/

https://www.youtube.com/watch?v=HTx3XVMTJJc&t=53s

Foto: Unsplash