Lékořice

Bylinky na covid-19: Zkoušení, které možná funguje

Stoprocentní klinicky otestovaný a funkční lék na covid-19 fakticky neexistuje. Bohužel. Zatím se jedná pouze o jakýsi boj farmaceutických firem o co největší zisky v případě vynalezení a aplikace nové vakcíny. Výsledky jsou fakticky v nedohlednu, ale počty nakažených lidí u nás stoupají doslova raketovým tempem. I proto se vyplatí podívat se na některé ryze přírodní látky, jež by mohly proti koronaviru zabojovat. Samotnou nemoc zřejmě nepotlačí, ale příznaky zmírní. Ostatně i ibuprofen a paralen pouze tlumí teplotu, více zřejmě nezmohou.

Skvělé účinky lékořice

Lékořice hladká dokáže v mnoha ohledech doslova divy. Glycyrrhiza glabra, jak zní latinský název lékořice hladké, dokáže zabraňovat množení virů. Glycyrrhizin je skvělou látkou schopnou snížit možnost vniknutí samotného viru do buňky. Zapomeňte na tradiční lékořicové pendreky, i když si n nich pochutnáte. Mnohem lepší jsou především čajové směsi. V lékárně vám namíchají preparát Mixtura solvens, jenž pomůže rozpouštět hleny. Podobně ostatně fungují také třeba bromhexin nebo acetylcystein.        

Lékořice

Lékořice: Zdroj obrázku Pixabay.com

Hořec drsný

Gentiana scabra má doslova kouzelný kořen. Extrakt z něj údajně umí potlačit vir SARS-CoV. V České republice jsou registrována léčiva, jež extrakt z kořene hořce obsahují. Kde takový kořen hořce najdete? Třeba v přípravku Sinupret a v mnohých jiných. Jinak bývá také součástí některých doplňků stravy.

Hořec drsný

Hořec drsný: Zdroj obrázku commons.wikimedia.org 

Extrakt z pelargonie

Množení virů by měl zabraňovat také extrakt z pelargonie označované latinsky jako Pelargonium sidoides. Podpořit by měl tento výtažek také nespecifikovanou obranyschopnost. Známý je například rostlinný lék Kaloba a mnohé jiné.

Pelargónie

Pelargonie: Zdroj obrázku Pixabay.com

Léčba brazilských indiánů

Pozoruhodné jsou i léčebné metody brazilských domorodců z kmene Satere Mawe. Ti se snaží vyrobit odvary z kůry stromu carapanauba mající protizánětlivé účinky. Jinak také používají saracura-mirá, typický přípravek proti malárii. V neposlední řadě vaří čaje z tradičních surovin, jako jsou máte, česnek, med, okurka či citron.

Lékořice: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

1 komentář

  1. Růžena Sotorníková Odpovědět

    Mně pomohli bylinky na covid který jsem měla minulý rok v březnu, řepík 1 lžíce na čtvrt litru vřelé vody,louhovat 5 min.bylo to tak,že jsem jej pila po doušcích, kloktala protože mě neskutečně bolelo v krku. Nejlépe byly inhalace uplně přestávalo bolet v krku, měla jsem bolavý krk teploty trvaly 3 dny,pak dusivý kašel i bolest hlavy neskutečná slabost trvala nějaký měsíc.Na plíce je nejlepší i proti krvácení plic řebříček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *