Bachovy esence z květů rostlin, keřů a stromů pomáhají zvládat negativní emoce, když jim věříte

Když ve 20. letech minulého století Edward Bach v Anglii vyráběl své výluhy z květů rostlin, myslel při tom na to, že většinu nemocí způsobuje negativní myšlení. Připravil celkem 38 květových esencí, které se staly základem Bachovy květové terapie. Jeho metoda se rozšířila do dalších zemí v Evropě včetně České republiky.

Jak fungují Bachovy esence

Edward Bach byl toho názoru, že nemoci způsobuje disharmonie, která vzniká mezi lidskou psychikou a stavem organismu. Bachovy esence tedy pracují s našimi negativními emocemi a pomáhají tyto emoce zvládat dříve, než začnou působit v těle neplechu. Patří k nim například strach, nejistota, osamělost, přecitlivělost, nezájem o okolí, zoufalství, skleslost, kritika a netolerance k ostatním. Svým způsobem fungují Bachovy esence podobně jako homeopatika a patří tedy do alternativní medicíny.

Co používat proti strachu

Strach je nejstarší emocí. V nebezpečných situacích pomáhá utéct nebo bojovat, protože uvádí člověka do bdělého stavu vlivem působení hormonu adrenalinu. Často ale strach ztrácí svůj původní smysl a má jen negativní účinek na tělo. Strach lze překonat konfrontací, během níž si člověk postupně zvyká na situace, ze kterých má obavy. Nebo může vyzkoušet některé z Bachových esencí. Pomoci by mu mohla osika, slivoň třešňová, červený kaštan v závislosti na tom, o jaký typ strachu se jedná.

Bachovy esence. Fotografie: Pixabay

Co použít na nejistotu

Nejistota je běžným obrazem moderní doby. Člověka trápí, protože v ní žije. Hrozba rizika nezaměstnanosti, ztráty výdělku, onemocnění, války způsobuje stres, který nezdravě působí na psychiku. Z Bachových esencí se nabízí použít rožec, chmerek roční, hořec, habr obecný, hlodaš evropský.

Co je to krizová esence

Možná se oplatí mít doma v zásobě krizovou esenci vyrobenou z pěti originálních Bachových květů, a to netýkavky, snědku okoličnatého, slívy třešňové, devaterníku penízkovitého a bílé lesní révy. Pomáhá při zátěžových situacích, jako jsou strach z bouřky, návštěva zubaře, různé zkoušky, rozvod, pohřeb, dopravní nehody.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Bachova_kv%C4%9Btov%C3%A1_terapie; Alphega magazín červenec/srpen 2021

Bachova květová terapie. Náhledová fotografie: Pixabay

Zdraví je velmi důležité. Co mu prospívá a co ne? Některé zajímavé tipy se vám pokusím nabídnout.