Akné jako varování organismu před nemocí

Pupínky vnímáme jako estetický problém, ale někdy nám jejich prostřednictvím dává organismus vědět o mnohem vážnějších zdravotních potížích. Proto není dobré přítomnost akné podceňovat či bagatelizovat – naopak se o své zdraví začněte zajímat více než kdy jindy.

Kůže je největší tělesný orgán a pár nedokonalostí samozřejmě nemusí vůbec nic znamenat. Zpozornět byste měli v momentě, kdy se s akné trápíte delší dobu nebo opakovaně. Pravděpodobně je s vámi něco v nepořádku. Čínská medicína dokonce využívá akné na obličeji k přesnému mapování nemocí. Na druhou stranu není na místě panikařit kvůli každému pupínku – mohou se vám na pleti objevit z úplně jiných důvodů. Třeba následkem špatného čištění nebo používáním nevhodných kosmetických přípravků.

Akné na čele

Pokud se vám objevily pupínky na čele, začněte si více hlídat jídelníček – mohou značit potíže se zažíváním. Vyhýbejte se tučným jídlům a průmyslově zpracovaným pokrmům. Zároveň dbejte na dodržování pitného režimu.

Akné mezi obočím

Pupínky v oblasti mezi obočím se údajně objevují v momentě, kdy se dotyčnému začínají ozývat játra. Možná je správný čas omezit alkohol, nezdravou stravu a cokoliv, co by mohlo játra neúměrně zatěžovat. Může se však jednat také o projev alergie na některou potravinu.

Akné pod očima

Pupínky v blízkosti očí bývají obvykle doprovázeny tmavšími kruhy. Pravděpodobně se ozývají ledviny. Snaží se vám sdělit, že máte dbát na pitný režim. Nepomáhá to? Vyzkoušejte i jiné osvědčené způsoby, jak se zbavit akné.

Akné na nose

Když pupínky vyraší na nose, může se jednat o projev kardiovaskulárního onemocnění. Hlídejte si krevní tlak a cholesterol – a samozřejmě omezte konzumaci potravin, které vašim cévám příliš neprospívají. Ale neděste se předem, třeba akné způsobily dráždivé složky make-upu.

Akné na tvářích

V případě potíží s horními či dolními cestami dýchacími se může akné objevit na tvářích. Co to znamená pro vás? Pokud kouříte, přestaňte s tím. Dalšími důvody mohou být potravinová alergie, ale také přehřátí nebo překyselení organismu. Anebo je vysvětlení ještě o něco jednodušší: podcenili jste význam pravidelného praní povlaku polštáře a na tvář se vám dostaly nahromaděné bakterie.

Akné ve spodní části tváře

Pupínky ve spodní části obličeje mohou signalizovat hormonální nerovnováhu. Často se objevují následkem stresu nebo spánkového deficitu. Pokud jde skutečně o problémy hormonálního systému, naučte se relaxovat, pohlídejte si kvalitu potravin a dopřejte si dostatek spánku.

Akné na bradě

„Beďary“ v oblasti brady údajně odráží stav žaludku. Příčinami mohou být nepravidelné stravování a nadměrná konzumace potravin s obsahem toxinů. Změnou jídelníčku pravděpodobně dosáhnete zlepšení.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *