Zbavit se kruhů pod očima nemusí být jednoduché. Někdy jsou známkou nemoci

Kruhy pod očima

Tmavé kruhy pod očima celá řada lidí považuje pouze za estetický problém. Koupí nejrůznějších očních krémů a sér se snaží tento problém odstranit. Avšak ne vždy to pomáhá. Původcem tmavých očních kruhů totiž mohou být různé chyby v životosprávě (zejména nedostatek pitné vody), ale také vážná onemocnění. V takovém případě můžete používat ty nejdražší krémy, a přesto se kruhů pod očima nezbavíte.

Kdy je vhodné použití očních krémů?

Proč se tedy krémy na oči prodávají? V případě, že kruhy pod očima vznikly z důvodu stárnutí pokožky, mohou být oční krémy užitečné a skutečně pomoci. Vlivem stárnutí dochází ke ztenčení pokožky, která je tak průhlednější a jsou pod ní vidět cévy. Kruhy mohou mít hnědé, šedé nebo modré zbarvení. Kruhy jsou nejpatrnější zejména ráno, protože v poloze vleže nemůže krev příliš volně odtékat. Může se stát, že než si ráno uvaříte kávu a nasnídáte se, kruhy zmizí vlivem zvýšené cirkulace krve.

Oční krém

Foto: Pixabay

Genetika a jiné příčiny

Někdy jsou kruhy pod očima dány geneticky. Už od dětství mohou mít některé osoby kruhy pod očima vlivem tenké a jemné kůže v této oblasti. Při pohledu zblízka jsou viditelné také drobné cévky, které způsobují fialovou barvu. U jiných mohou být kruhy způsobeny hyperpigmentací kůže. Za kruhy pod očima ale mohou také faktory, za které si můžeme sami. Je to dlouhodobé vystavení stresu, nedostatek spánku, chronická únava, nevhodná strava a podobně. Pokud se chcete zbavit těchto kruhů, je zapotřebí zaměřit se na zdravější životosprávu.

Kruhy vlivem onemocnění

Fialové zbarvení pod očima může vzniknout ale také jako jeden z příznaků rozvoje chronického onemocnění. Může se jednat o diabetes, onemocnění jater či ledvin, poruchy štítné žlázy, hypertenze, alergická rýma, atopická dermatitida, anémie či napadení parazity. I když si velká část veřejnosti myslí, že tmavé skvrny pod očima mohou být způsobena také rakovinou, obvykle tomu tak není.

Odstranění kruhů pod očima

Ideální je změna životního stylu. To znamená, že bychom se měli zaměřit na dostatečný spánek, dostatečnou hydrataci a zvýšení fyzické aktivity. Hodí se také zavést zdravou a vyváženou stravou, založenou na konzumaci ovoce a zeleniny obsahující antioxidanty. Omezte čas, kdy sedíte, ale nezapomeňte řádně odpočívat po práci. Pomoci může tak každodenní péče o pokožku obličeje. Na oblast pod očima používáme speciální krémy, protože se jedná o velmi tenkou kůži. Vhodné jsou přípravky s obsahem ginkgo biloby, arniky nebo aloe vera. Krémy zesvětlující tmavé kruhy pod očima mohou být navíc obohaceny o rostlinné oleje, D-panthenol a vitamíny.

Zdroj: https://www.cefarm24.pl/czytelnia/uroda/cienie-pod-oczami-czy-sa-objawem-choroby/

Foto: Pixabay