Zázvorová voda dokáže udělat divy s našim organismem

Zázvor

Naše babičky odjakživa znaly účinky zázvoru. Ve svých rodinách ho používali na různé druhy nevolností a nemocí. Pro své účinky byl tento kouzelný kořen ve farmaceutické společnosti ceněn. A v dnešní době je opět v centru pozornosti. Proč pít zázvorovou vodu?

Jak zázvorovou vodu připravit?

Nejlepší recept se skládá z vylouhovaného zázvorového kořene, který se na několik hodin vloží do čisté vody. Ale abyste zvýšili její účinky, můžete přidat lžíci medu a šťávu z jednoho a půl citronu. Zázvorovou vodu skladujte v lednici, kde vydrží několik dní. Měli byste ji v ideálním případě pít několikrát denně na prázdný žaludek nebo před jídlem. Účinky této léčby na sebe nenechají dlouho čekat.

Už žádný zbytečný cukr

S každým ochutnáním slazené koly nebo jiného nápoje do svého těla vkládáte určité množství cukru, což pro vás bezesporu není dobré. Ale v případě, že vám zrovna nechutná standardní kohoutková voda a nechce se vám nosit s sebou spoustu minerálky z obchodu, mohla by vám chutnat (ne)obyčejná voda se zázvorovými řezy. Na plátky nakrájejte zázvor do velkého džbánu a zalijte ho vodou. Po 4-6 hodinách v chladu budete moci ochutnat vodu bez problémů.

Dejte sbohem nevolnostem

Zázvor doporučovaly naše babičky na různé žaludeční potíže. Kořen obsahuje gingerol, který usměrňuje trávicí systém a má úžasný vliv na žaludek, což má vliv na vstřebávání a absorpci. Zázvor zmírňuje žaludeční nevolnost nebo jakoukoli nevolnost způsobenou nepřirozeným pohybem. V omezeném množství mohou zázvorovou vodu konzumovat i těhotné ženy, které trpí ranními nevolnostmi.

Úspěšný spalovač tuků

Existuje několik možností, které vám mohou pomoci při hubnutí. Samozřejmě, že bez odpovídající změny ve stravě a zařazení cvičení do vašeho každodenního plánu, budou prakticky neúčinné. Ale v případě, že už se hubnutím zabýváte, dejte si několikrát denně zázvorovou vodu. Má termogenní účinky, které nastartují váš trávicí systém a působí jako přírodní spalovač tuků ve vašem těle, což urychluje běžné hubnutí.

Zázvorová voda
Foto: Pixabay

Zvítězíte nad nemoci

V době chřipky a různých epidemií je zázvorová voda neocenitelným pomocníkem. Zázvor se může pochlubit také schopnými protizánětlivými a antioxidačními vlastnostmi. Pijte zázvorovou vodu v ideálním případě dvakrát denně (během dopoledne na prázdný žaludek) a můžete si udržet odstup od onemocnění nebo infekcí. Antioxidační účinky zázvoru pomáhají předejít předčasným příznakům stárnutí, Alzheimerovy choroby, Parkinsonovy nemoci, srdečních chorob a rakoviny.

Zdroje info: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7019938/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7023345/

Náhledové foto: Pixabay