Gáza

Zázračný višňák, s čím vším nám pomůže?

Ač žijeme v době, kdy všude slýcháme o zázračných objevech medicíny, které nás posouvají dál a dál, přesto ta samá medicína používá mast, která vznikla před 90 lety a na své důležitosti neztratila nic. Jde o legendární a pro mnohé zázračný višňák. Mast, která je známá díky hnědé barvě a uzeným pachem. Přesto na něj mnozí nedají dopustit. K čemu všemu slouží?

Mnoho využití

Opravdu, višňák použijete na mnoho neduhů. Asi právě díky své komplexnosti je tak nenahraditelný. Pomůže nám s mnoha kožními problémy. Ať již jde o růži, červenku nebo neohraničený kožní zánět. Se vším si ví rady. Pomáhá při zvládání problému a hojí záněty. Pomůže tedy i s hnisavými záněty například nehtového lůžka, potních žláz, povrchních křečových žil nebo pomůže s kožními vředy, které jsou sekundárně infikované. Stačí tedy jen pravidelně nanášet. O vše ostatní se postarají protizánětlivé složky višňákového balzámu.

Vyhýbejte se paprskům

Důležité je upozornit na jistá omezení při léčbě višňákem. Obsahuje totiž peruánský balzám, který může u některých jedinců vyvolat alergickou reakci. Pokud tedy zjistíte, že právě vy jste citlivý na tuto složku, originální višňák neporučujeme. Reakce se vyznačuje svěděním a otoky. Další důležitou informací je fotocitlivost. Tedy citlivost na sluneční světlo, pokud je ve višňáku přidaná dehtová složka. Přijde-li do styku s paprsky, vyvolává podráždění a červenání kůže.

Jak jej správně použít

 nejde o nic složitého. Postup je jasný. Při potížích se zánětem v oblasti kůže použijeme gázu, na kterou jsme višňák před přiložením nanesli. Každý den gázu vyměňujte za novou a opakujte nanášení višňáku do doby, než je postižené místo zregenerované a problém na výrazném ústupu. Pokud však nanášíte višňák déle, jak tři dny a vaše potíže nemizí, je dobré vyhledat odbornou pomoc. Zánět se musí vyšetřit. Výhodou je také dostupnost balzámu. Je volně prodejný a tak není problém s jeho nákupem a aplikací. Používá se i na boláky u nehtů či zanícené akné. 100 g tohoto přípravku stojí asi 120 Kč.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *