V čem je MCT olej speciální a proč ho zařadit do jídelníčku?

MTC olej

Jestli hledáte zdravý zdroj dlouhotrvající energie, vyberte si kvalitní MCT olej. Jde o extrakt těch nejlepších mastných kyselin se středně dlouhým řetězcem z kokosového oleje. Jaké způsoby využití nabízí a proč jde o dobrou volbu s pozitivními účinky na celý organismus? To se dozvíte v tomto článku.

V čem je MCT olej speciální?

V rámci doplnění všech důležitých živin do organismu je dobré nezapomínat i na kvalitní tuky. MCT tuky zdroj se nachází v kokosových ořeších. Jde o extrahované mastné kyseliny se středně dlouhými řetězci, podle kterých je tento olej i pojmenován. Důvodem extrakce těchto konkrétních částí oleje je především velmi dobrá využitelnost a vstřebatelnost v lidském organismu. Díky své chemické struktuře jsou totiž právě tyto tuky velmi efektivním, rychlým a zároveň dlouhotrvajícím zdrojem energie. Vzhledem ke svým vlastnostem se hodí i do redukčních režimů.

Pozitivní účinky MCT oleje na lidský organismus

Když budete pravidelně užívat MCT olej, můžete pozorovat hned několik různých účinků na organismus. Jde například o podporu správné funkce mozku, kdy pravidelné užívání zlepšuje paměť i schopnost koncentrace. Dalším benefitem je podpora zdravého trávení a navození pocitu sytosti, kdy do těla doplníte dlouhotrvající energii, což je pomoc proti nenadálým záchvatům hladu a chutí.

Kvalitní MCT olej bez zbytečných aditiv

Pokud se rozhodnete pro zařazení MCT oleje do své stravy ve formě doplňku, je potřeba vybrat kvalitní výrobek. I tady samozřejmě platí, že čisté přírodní složení bez zbytečných případků je rozhodně velkým bonusem. Do těla totiž dostanete pouze MCT olej bez dalších zbytečností. Navíc za takový MCT olej cena není ani tolik vysoká. Běžně ho totiž v rámci denní dávky stačí i menší množství, takže vám jedno balení vydrží na delší dobu.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.