Transgender jako sebepoškozování: Prezidentova slova nepostrádají logiku

Transgender

Kontroverzní vyjádření pana prezidenta v TV Prima týkající se transgender osob bylo minimálně pozoruhodné. Zmínil se o tom, že transgender osoby jsou mu odporné. Dopouštějí se navíc sebepoškozování. Kritické reakce na jeho slova na sebe nenechaly dlouho čekat, čemuž se pochopitelně nelze divit. Přesto je třeba říct, že prezident uvažuje maximálně logicky. Důkazem budiž i jeho další slova v rozhovoru pro magazín iDnes.

Porušení Hippokratovy přísahy?

Prezident hovořil o holých faktech. Především se zmínil o tom, že když se odoperují zdravé orgány lidskému tělu, jde jednoznačně o sebepoškozování. Lékař nemá pacientovi ubližovat, což je součástí Hippokratovy přísahy. V tomto případě tomu tak nepochybně je. Jde o daleko brutálnější zákrok než ženská obřízka, jež je mimo jiné v mnoha zemích odsuzována.

Bonmot o převlečení za ženu

Prezident přidal také bonmot, který se týká právě lidí, jež se cítí být jiným pohlavím a chtějí také orgány příslušné danému pohlaví. Pokud se muž má stát ženou, měl by se oholit, vzít si lodičky, ženské šaty atd. otázkou ovšem zůstává, jak se lidé cítí. pan prezident to jistě myslel dobře, nicméně sám se bezesporu do role takovéhoto člověka vžít nedokáže podobně jako mnozí jiní, co situaci nezažijí. Možná těmto lidem skutečně ony orgány překážejí. Tento fakt lze těžko pochopit, když se člověk nenachází v jejich kůži.

Obřízka je mnohem horší

Vždyť malé děti se rozhodnout nemohou. U transgenderu pomáhají psycholog, sexuolog a další odborníci. I ti mohou dané osoby od samotného zákroku odradit. Za každého takového by byl pan prezident rád.

Transgender je téma velmi kontroverzní a rozhodně má svá pro a proti. Úhlů pohledu je více. Tak jako tak mohl prezident svůj názor sdělit o něco méně tvrdě. Ostrá vyjádření vedou spíše k rozdmýchání problému.

Zdroj info: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/milos-zeman-politika-andrej-babis-marie-benesova-ivan-bartos.A210701_161645_domaci_frum?zdroj=top
https://www.dotyk.cz/magazin/milos-zeman-transgender.html

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.