Salát z manga jako zdravá lehká večeře. Jaký zdravotní přínos má konzumace tohoto ovoce

Do zdravého jídelníčku patří také čerstvé ovoce, jež je zdrojem prospěšné vlákniny a vitamínů. V současné době není problém koupit ani exotické mango. Víte, v čem tkví jeho zdravotní účinky na lidský organismus?

Z Indie až do Evropy společně s mořeplavci

Domovinou tropického ovoce zvané mango je pravděpodobně jižní a jihovýchodní Asie. Do Evropy se dostalo prostřednictvím portugalských mořeplavců až v 16. století. Ovšem ještě uběhla spousta vody v řekách, než se mango po evropském kontinentu rozšířilo. K jeho největším producentům patří Indie, Čína, Thajsko, Indonésie, a dokonce i Mexiko. Pokud tedy mango u nás koupíte, je pravděpodobné, že bylo vypěstováno v některé z uvedených zemí.

Foto: Pixabay

 

Zdravotní účinky manga

Mango je výživné ovoce, které vám pomůže s trávením i hubnutím i posílením imunitního systému. Není divu, když ve 100 g manga najdete až 37 g vitamínu C a 1 g vitamínu E. Kromě nich je tento tropický plod bohatý na skupinu vitamínu B, který má příznivý vliv na nervovou soustavu. O mangu se říká, že je přírodním afrodiziakem, protože ovlivňuje potenci. Je také výbornou zásobárnou vápníku, hořčíku, železa a draslíku. To je důvodem pro to, abyste si mango dopřáli co nejčastěji. A to obvykle zasyrova jako odpolední svačinu, nebo lehkou chutnou večeři v podobě salátu.

Kuřecí salát s mangem, avokádem a rukolou

Kdo má rád na večeři nejrůznější saláty, může si jeden připravit také z manga. Kromě něho budete potřebovat ještě avokádo, rukolu a vařené nebo pečené kuřecí maso. Omyté a nakrájené ovoce včetně rukoly a masa se dáte do salátové misky. Zálivka se připravuje z olivového oleje a šťávy z limetky. Vše se řádně promíchá a salát můžete podávat – ideálně s celozrnným pečivem, ale je možné ho jíst i bez přílohy.

Zdroj info: wikipedie.cz, virunga.cz

Náhledové foto: Pixabay

Zdraví je velmi důležité. Co mu prospívá a co ne? Některé zajímavé tipy se vám pokusím nabídnout.