Roste zájem zaměstnanců o firemní podporu v oblasti duševní hygieny

Co si budeme povídat. Pandemie covid-19 se promítla také do psychického rozpoložení zaměstnanců. Není divu, že pak klesá jejich výkon, jenž úzce souvisí s vyšším stresem, jenž zažívají. Nepohoda, která provází koronavirus a dění okolo něho, se stala výzvou pro zaměstnavatele. Ti totiž začali svým zaměstnancům nabízet podporu jejich duševního zdraví. O které benefity je největší zájem?

Dobrá rada nad zlato

Mít dnes vlastního psychologa není vůbec na škodu, nebo dokonce k smíchu. Doba je náročná, a přežít ji ve zdraví kolikrát vyžaduje se na něho obrátit. Tlak na výkon, mezilidské vztahy nebo náročnost skloubení pracovního a rodinného života vytváří stresové prostředí. A ke všemu se ještě přidala i koronavirová pandemie, která celou situaci jen zhoršila. Zaměstnavatelé proto začali poskytovat firemní benefity ve formě individuálních konzultací s externími i interními psychology. A kupodivu je o ně poměrně velký zájem, a to především mezi mladší generací zaměstnanců do 30 let. Ti se totiž nejméně potýkají s předsudky ohledně psychické podpory z řad specialistů.

Zdroj info: Pixabay

O které benefity je největší zájem

Mít možnost si osobně promluvit s psychologem je pro spoustu zaměstnanců příjemnou a vítanou úlevou od stresujících situací. Žádané jsou především různé workshopy, konzultace s psychologem nebo koučem i využívání krizové linky, které zaměstnavatelé ve spolupráci se specialisty organizují.

Home office není pro každého

Jak se všeobecně ví, dlouhotrvající stres má vliv na zdraví člověka. Trvalý negativní tlak na psychiku zhoršuje produktivitu práce, souvisí i se vznikem závažných chorob – vysokého krevního tlaku, nemocí srdce, rakoviny nebo i žaludečních vředů. Moc tomuto stavu nepomáhá ani home office, který je pro řadu pracovníků vynucený a nežádoucí. Chybí jim totiž pravidelné setkávání s kolegy. Místo toho zažívají pocity osamění. Nejvíce si situace budou pochvalovat introverti, pro něž je práce z domova příjemným zpestřením pracovního života.

Zdroj info: https://www.denik.cz/zdravi/koronavirus-a-psychika-deprese-fobie-20200702.html

Náhledové foto: Pixabay

Zdraví je velmi důležité. Co mu prospívá a co ne? Některé zajímavé tipy se vám pokusím nabídnout.