Řapíkatý celer

Řapíkatý celer a zdraví

Řapíkatý celer a zdraví spolu nedílně souvisí. Je jasné, že jako lék řapíkatý celer může sloužit jen velmi těžko. Nabízí ale spousty látek, které jsou lidskému organismu maximálně prospěšné. Použít je možné z celeru jak listy, tak i bulvy a semena. U řapíkatého se jedná ovšem pouze o listy. Mnohdy je znám řapíkatý celer jako vynikající afrodiziakum přírodního charakteru. My se zaměříme na některé účinky celeru a také nabídneme zajímavé recepty, které můžete použít.

Typická chuť i aroma

Celer poznáte již na první pohled. Zelenina má ve svých listech spousty éterických olejů, díky nimž má skvělé aroma i chuť. Celer je schopen působit jako ryze přírodní antibiotikum. Umí usmrtit bakterie, plísně a jiné nepříjemné záležitosti schopné nějakým způsobem negativně působit na lidské zdraví. Pomůže i při poruchách trávicího traktu. Buďme tedy konkrétní a podívejme se na účinky celeru přehledně v následujících odrážkách.

Celer pro lidské zdraví

Když budeme konkrétní, zjistíme, že celer v následujících oblastech:

–          trávení a trávicích poruch,

–          působí jako přírodní antibiotikum,

–          zlepší střevní mikroflóru,

–          bojuje proti nadýmání,

–          pomáhá při hubnutí,

–          eliminuje některé choroby ledvin,

–          umí odvodnit organismus,

–          dá tělu potřebné látky.

Celerové listy pojímají velké množství nejrůznějších látek, mezi které patří vitamíny z řady B a C. zapomenout nemůžeme ani na spousty aminokyselin. Výborné jsou listy i při obtížích s ledvinovými kameny. Celer je mimo jiné považován také za přírodní antibiotikum a dokáže pomoc i při boji s chřipkou, která ohrožuje velké procento populace.

Vitamínová bomba s celerem

Smíchejte si 1 lžíci celerových listů, 1 lžíci čerstvé šťávy z čerstvého citronu, 1 dl mrkvové šťávy, 1 dl vylisované šťávy z červené řepy. Tímto nápojem dokážete mnohé. Ideálně je pít jej po dobu 6 týdnů nalačno.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *