Promořováním dětí vpřed aneb my ten covid-19 porazíme

Přestože odborníci, kteří rozumějí chování viru v lidské populaci, upozorňují na to, že současná vládní opatření jsou slabá na zvládnutí aktuální vlny pandemie, příliš se toho nemění. Na pováženou je zejména situace ve školství, kde je ve školách zavírána jedna třída za druhou a žáci odcházejí do karantény. Proč jde vláda cestou proměřováním dětí, které ani nemohou být očkované?

Dezinformátoři musejí mít radost

Počet nakažených covidem-19 neustále vzrůstá, přibývá i pacientů v nemocnici, kterých je k dnešnímu dni již 4 296. Zprávy všech médií jsou plné koronavirové pandemie, která je do nejmenších detailů rozebírána ze všech stran. Někoho už tyto informace přestalo bavit číst, protože má strach, že když otevře okno, vybafne na něho zmínka o covidu-19. Jenže jak z toho ven, když pandemie ovlivňuje společenský, kulturní a hospodářský život na celé naší matičce Zemi? Záchranou je očkování, které ale z různých důvodů odmítá takové množství obyvatel České republiky, že kolektivní imunita, jež by mohla covid-19 zastavit, nám zatím nehrozí. Dezinformátoři si mohou vesele mnout ruce, jak se jim podařilo zmást tolik lidí.

Foto: Pixabay

My nic a my také ne

Současná vláda Andreje Babiše v demisi moc toho ve věci zvládání další koronavirové vlny nedělá, nová vláda Petra Fialy ještě nevznikla. A přitom si od ní asi spousta lidí dost slibovalo, když do volebních uren vhazovali své hlasy právě Spolu a PirStan. A tak se vesele rozjíždí proměřování dětí v základních školách. Je to záměr, nebo se jen něco vládě vymklo z rukou a Česká republika zase bude „best in covid“? Je správné jít touto cestou, když děti do 12 let nemohou být očkované, protože pro ně vakcína ještě nebyla schválená?

Co je to PIMS-TS

I když se u dětí obvykle předpokládá mírný průběh onemocnění covid-19, nikde není napsáno, že nemohou mít posléze následky. V souvislosti s proděláním SARS-CoV-2 se u některých dětí může objevit zánětlivý multisystémový syndrom tzv. PIMS-TS, který se projevuje horečkou, bolestmi břicha a postižením srdce. Není to tedy nic, o co byste jako rodiče dětí stáli.

Zdroj info: https://cnn.iprima.cz/kolaps-a-zmatene-sms-trasovani-deti-selhava-a-hygieny-nestihaji-zlobi-se-skolstvi-50707?utm_source=www.seznam.cz&utm 

Náhledové foto: Pixabay

 

Zdraví je velmi důležité. Co mu prospívá a co ne? Některé zajímavé tipy se vám pokusím nabídnout.