Premiér není pokusný králík. Dobře ví, co dělá

Očkování proti Covid-19

Tak už je to tady. máme prvního naočkovaného člověka. Světe, div se, je to náš pan premiér. Jste překvapení? Já moc ne, přijde mi to jako zcela logická záležitost. Otázkou zůstává, zdali v tomto jeho jednání hledat hrdinství, nebo kalkul. Tak trochu mi něco říká, že z obojího trochu. Ať už máte na pana premiéra jakýkoli názor, důvody jeho počínání nejsou nijak výrazně nečitelné. Pokusme se je tedy shrnout.

Kdo jiný by to měl být?

Rozhodně ne plukovník. Ten náš má už naštěstí hlavní slávu za sebou. Andrej Babiš prostě je, ať už chceme, nebo ne, tváří celé covidové situace u nás. Je to on, který k nám mluví. Právě premiér po nás něco chce, a tak musí jít logicky příkladem. Kdyby poslal někoho jiného, dal by lidem signál, že má strach. Opět by se začaly masivně šířit zprávy o vedlejších účincích vakcíny, čipech a podobně. To rozhodně nechce a divit se mu nelze.

Politické body

Ty prostě přijdou, i kdyby to premiér jakkoli odmítal a nechtěl. Třeba to skutečně pro úspěch v dalších volbách nedělá. Ač mu to může věřit více či méně lidí. Tímto krokem si udělá spousty příznivců. Míří především na starší lidi. Tuto jeho taktiku známe všichni. Vždyť mu už přinesla spousty ovoce.

Andrej Babiš

Premiér České republiky Andrej Babiš: Zdroj obrázku Pixabay.com

Vakcíně skutečně věří a chce dokázat její kvalitu

Jinak by do toho nešel. Můžeme hodně pochybovat o tom, že by se premiér země nechal očkovat, kdyby se jednalo o nějakou nekvalitní vakcínu se spoustou vedlejších účinků.

Hrdinství zakrývá problémy

Přesně tak, voják v první linii se nechá očkovat, a tak trochu se zapomene na Bečvu, ztracené dotace pro Penam, minulost údajně spojenou s STB a jiné záležitosti. Gesto 5000 jednorázové podpory důchodců bylo také vyměněno za koncepční zvedání důchodů a slibovanou reformu. Je to škoda, penzistům bychom přáli mnohem více.  

Chce spojovat?

V nelehké době. Tolik citované klišé, jemuž bychom všichni chtěli věřit. Tak to zkusme, třeba tomu tak skutečně bude. Já v to doufám a věřím, že spousta lidí taky. Covid-19 a lockdowny tady už nikdo nechce.

Očkování proti Covid-19: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.