Očkování proti Covid-19

Premiér není pokusný králík. Dobře ví, co dělá

Tak už je to tady. máme prvního naočkovaného člověka. Světe, div se, je to náš pan premiér. Jste překvapení? Já moc ne, přijde mi to jako zcela logická záležitost. Otázkou zůstává, zdali v tomto jeho jednání hledat hrdinství, nebo kalkul. Tak trochu mi něco říká, že z obojího trochu. Ať už máte na pana premiéra jakýkoli názor, důvody jeho počínání nejsou nijak výrazně nečitelné. Pokusme se je tedy shrnout.

Kdo jiný by to měl být?

Rozhodně ne plukovník. Ten náš má už naštěstí hlavní slávu za sebou. Andrej Babiš prostě je, ať už chceme, nebo ne, tváří celé covidové situace u nás. Je to on, který k nám mluví. Právě premiér po nás něco chce, a tak musí jít logicky příkladem. Kdyby poslal někoho jiného, dal by lidem signál, že má strach. Opět by se začaly masivně šířit zprávy o vedlejších účincích vakcíny, čipech a podobně. To rozhodně nechce a divit se mu nelze.

Politické body

Ty prostě přijdou, i kdyby to premiér jakkoli odmítal a nechtěl. Třeba to skutečně pro úspěch v dalších volbách nedělá. Ač mu to může věřit více či méně lidí. Tímto krokem si udělá spousty příznivců. Míří především na starší lidi. Tuto jeho taktiku známe všichni. Vždyť mu už přinesla spousty ovoce.

Andrej Babiš

Premiér České republiky Andrej Babiš: Zdroj obrázku Pixabay.com

Vakcíně skutečně věří a chce dokázat její kvalitu

Jinak by do toho nešel. Můžeme hodně pochybovat o tom, že by se premiér země nechal očkovat, kdyby se jednalo o nějakou nekvalitní vakcínu se spoustou vedlejších účinků.

Hrdinství zakrývá problémy

Přesně tak, voják v první linii se nechá očkovat, a tak trochu se zapomene na Bečvu, ztracené dotace pro Penam, minulost údajně spojenou s STB a jiné záležitosti. Gesto 5000 jednorázové podpory důchodců bylo také vyměněno za koncepční zvedání důchodů a slibovanou reformu. Je to škoda, penzistům bychom přáli mnohem více.  

Chce spojovat?

V nelehké době. Tolik citované klišé, jemuž bychom všichni chtěli věřit. Tak to zkusme, třeba tomu tak skutečně bude. Já v to doufám a věřím, že spousta lidí taky. Covid-19 a lockdowny tady už nikdo nechce.

Očkování proti Covid-19: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

56 komentářů

  1. Radek Štěpán Autor příspěvku Odpovědět

   Souhlasím, také ne. Snažil jsem se jen shrnout aktuální situaci. Nic víc, nic míň.
   Mějte se hezky!

   1. Dan Odpovědět

    Až vytáhnete tu hlavu hluboce zaraženou v prdeli, tak si ještě jednou přečtěte, co jste napsal, ale myslím,že Vám ani toto nepomůže.

  2. maxima Odpovědět

   Určitě to nebyla vakcina proto koronaviru, ale úplně něco jiného, a národ bude očkovan humusem, po kterém do roka budou umírat, jde prostě o depopulizací lidstva.

   1. Jarda Odpovědět

    Určitě, s těma smrtícíma vakcínama přivezli i neškodný vitamínový injekce, leželi hned navrchu a bylo tam napsáno: jen na oko.. Vždycky jsem si myslel, že internet a to že se člověk dostane okamžitě k informacím bude jen pozitivní, bohužel to tak neni, protože své výmysly tam může umístit kdokoliv..

  3. Michal Odpovědět

   Emeritního koordinátora to po týdnu přestalo bavit a někdo mu poradil, kdyby to nevyšlo, tak to nemá nakoho zhodit. On oznamuje úspěchy i fyktyvní a když je průšvih tak zaleze a nastrčí někoho jiného.

 1. LUDĚK Odpovědět

  Kdyby se očkovat nenechal ,tak bude kecu že ta vakcína stojí za p….Prostě odkoukal to od Britskýkrálovny .Americkejch presidentu a mě to neva. Prostě státník když něco káže májít příkladem.

  1. Vena Odpovědět

   Nevím, jestli se injekčnímu podání nějakého vitaminu říká očkování. Taky bych nebyla proti „očkovanému“ Céčku, Mg nebo Béčkám, ale to se dělá jen někomu. My nevyznavači korupce a ne-herci si to musíme koupit v tabletách a ničit si zažívací trakt.

 2. Katerina Odpovědět

  Proč vakcínu dostala jen Praha a Brno zbytek republiky není? Prazacci se naockuji a pak vše otevřou hazli . A Ostrava bude jezdit asi do Polska hrůza my jsme tu pro ne konec světa ..Já se chci taky očkovat nemluvím o zdravotnictví sever.morava je nejvíc zasazena a nedostala nic?hlavně Blatný ma ve svém Brně 2 nemocnice na vakcíny hovada.

  1. alexandr Odpovědět

   Tady se neptejte ! Sednete na vlak ci vemte osobni vuz , a jedte do Prahy nebo do Brna , zde Vam nikdo nic nepovi !

  2. michael Odpovědět

   Ale v klidu …..Jsou i u vás a nepodceňujte Pražáky .Taky u tu není tak enormní zájem jak píše bulvár

 3. Liduna Odpovědět

  A kde je psáno, že dostal vakcínu. A s tou seniorkou jemně řečeno divadlo jako v Anglii, vůbec jí neměla dostat a možná nedostala …

 4. Petr Odpovědět

  Máte krásný úsměv Radku Štěpáne, musíte mít spoustu obdivovatelek.
  Ale k věci, doufám, že budete v redakci pana Lukačoviče hned druhý po
  něm co se nechá očkovat a uděláte to oba veřejně jako Babiš a Blatný,
  aby se ukázalo jaký Vy oba máte koule.

 5. ZM Odpovědět

  Přesně tak, taky jsem to už moc krát četla a věřím, že je to jenom podvod, nic víc. Premier dostal vitamínovou placebo vakcínu, to je jisté.

  1. Jana Odpovědět

   Milá ZM,já jsem mockrát četla na internetu takové zhovadilosti,nesmysly a idiotštiny,že kdybych jen polovině z nich uvěřila,dávno bych se zbláznila.
   Když tu začala pandemie,lidi věřili bludům které hlásaly že při výtěru z nosu nám aplikují zároven čip,pomocí kterého nás budou sledovat,bohužel tomuto věřili i lidé vš vzdělaní z mého okolí.
   Pokračovalo to tak jak se pandemie šířila .Tak se postupně šířily i tyto bludy.
   Jedna má známá nenosí roušku,nadává kudy chodí,už od začátku hlásá že žádná nemoc neexistuje,chtějí jen zničit ekonomiku,zajímá ji jen ekonomika,zdraví lidí je jí jedno.Přitom má doma staré rodiče,kteří zdraví rozhodně nejsou.V blízkém městě onemocněla covidem její sestra s manelem,její dcera s manželem a i dvě maličké děti-celá rodina.Část rodiny se dokonce ocitla v nemocnici.Ani toto s mou známou nijak nehnulo a neustále běduje o ekonomice.Takových lidí je mezi námi spousta.Je to velice smutné.Normálně uvažující člověk si řekne“vše se dá zvládnout,hlavně že jsme zdraví“.
   A k vašemu výroku :pokud máte potvrzeno a viděla jste na vlastní oči že premiér dostal placebo vakcínu,je možno podat trestní oznámení.Jinak se zařazujete mezi ty blby,kteří šíří na netu nepodložené informace,klepy a nepravdy!!

 6. lubajs Odpovědět

  Moc nevěřím, že ti naši potentáti nahoře se fakt tou vakcínou nechali naočkovat? Aby to nebylo navlas stejné jako ve světě, kde se už očkuje. Tam si lidi všímají, že si jejich hlavouni před objektivy kamer sice nechají píchnout jehlu, ale bez zmáčknutí stříkačky nebo použijí stříkačku se zatahovací jehlou, která vůbec do těla nevnikne. Anebo nikdy na záběrech není vidět, z jaké lahvičky je obsah natažen do stříkačky nebo zdravotník s injekcí zakryje kameru svým tělem aby přímo nebylo vidět píchnutí injekce. Takže v zahraničí hrají hlavouni na lidi habaďuru a nejspíš si jen nechávají píchnout něco jiného, o čem je stoprocentně známo, že je to neškodné. Hlavouni v zahraničí nejsou žádní blbci aby si nechali do těla píchnout koktejl, který byl vyvinut narychlo teprve včera, bez dlouhodobých klinických testů a kór když vědí, že výrobce vakcíny má právně ošéfováno, že v případě nežádoucích účinků ho nelze žalovat za poškození zdraví nebo smrt. K tomu si ještě přidejte, že akcionářem výrobce vakcíny je Bill Gates, zastánce eugeniky a vyhubení podle něj přebytečné lidské populace, který se tím ani netají, který se ještě veřejně chvástal, že na to jsou nejlepší vakcíny. Naši hlavouni taky nebudou žádní naivní blbci, kteří by o tom nevěděli. Pamatujte, vládnoucí třídě nikdy nešlo o blaho a zdraví lidí dole a spíš jsou ji lidé dole na obtíž.

 7. Miluse Odpovědět

  No moc tomu neverim,ze si nechal pichnout Covid-chce byt popularni-nic vi nic min.Potrebuje zakryt to svoje lhani,rozkradani,skodi lidem.Vzdyt je za to placeny az az.

 8. Vita Odpovědět

  Na Slovensku tam taky prezidentka zahrála divadlo lékař který natahoval stříkačku ze skleničky tak jehla měla plastový konec který je nasazený na stříkačce šedou barvu ale když se otočil zády ke kamerám a pak šel aplikovat tak mnel konec jehly zelenou barvu

 9. steve Odpovědět

  Myslete si každý kdo co chcete, ale každý se aspoň trošku zamyslete. Očkování proti běžné chřipce, žloutence, tetanu atd. …. bylo někdy zapotřebí aby se nechali očkovat politici a dělalo se kolem toho takové mediální divadlo? Ne nikdy, normálně se očkuje a jede se.
  Nesmrdí tu tedy něco? Proč tedy je kolem tohoto očkování takové divadýlko?

 10. Petr Odpovědět

  Už vidím jak se zrovna Babiš nechá očkovat něčím co vlastně nikdo nezná, pouhá blamáž na všechny co méně chápou neboť na rakoviny a AIDS se přemýšlí 40let a stále nic dokonalého není a na sars cov 2 je za 5 měsíců, no to je super, tak troubové hurá do očkování přeji všem dlouhý věk

 11. Alena Odpovědět

  Co máte pořád s tím že nám budou dávat jinou vakcínu ,když jí nechcete tak se očkovat nedávejte je to dobrovolný, tahle debata je jen o tom ,abyste znejistili občany, ale člověk který nechce umřít se očkovat dá a mě osobně je jedno jestli se nechal očkovat Babiš, nebo třeba kocour v botách já se očkovat dám.

 12. Vlk Odpovědět

  Nic ve zlém, názor má asi každý svůj, ale mě tady pořád něco nesedí.
  Podle mého není něco v pořádku. Když si představím, že za pár dnů či týdnů mají vakcínu na coronavirus, to je divné, né ? Proč nemají vakcíny na rakovinu, AIDS atd………..Tady je evidentně něco špatně ! Vakcíny, které se testují leta letoucí a tady je mají za pár dnů vyzkoušené ?
  Tak téhle blamáži a levotě fakt nevěřím.
  Já každopádně tohle svinstvo do těla nechci !!!
  Do teď jsem to nepotřeboval a nepotřebuju.

 13. Slavomír Odpovědět

  Ne premiér je přesně ten pokusný králík ale eechme ho tak hňupa..aby nebrečel za 5let že to byla největší chyba za celý jeho život a že má z toho rakovinu ?

 14. Sidonius Odpovědět

  STB je nesmysl, správně je StB (Státní bezpečnost). Někteří si myslí, že je to Státní tajná bezpečnost, ale komunisté by ji tak nepojmenovali.

 15. Stanley Odpovědět

  Pan profesor Pafko říkal, že očkují vaginou, což znamená, že Bureš bude ještě větší p.. a než je.

 16. Jana Odpovědět

  Dohady a názory na vakcínu objasní čas . Důvěra k očkování vzhledem okolností nahrává k nedůvěře , nedivme se. Celý svět je rozpolcený .Nenamlouvejme si , že zisky nejsou prvořadé!!! Urážení jednoho k druhému nejsou namístě ,buďme k sobě slušní bez ohledu na odlišné názory. Přeji nám všem hlavně hodně zdraví.

 17. Tatiana Odpovědět

  Lockdowny nikdo nechce a co takhle být oběti lži to chce??? Kolikrát druhou šanci nedostane ani blízký člověk natož nijaký hejhula. Důvěra není levné zboží to inteligent by mněl vědět!!!

 18. Josef Odpovědět

  Ty chytra VITO NEMEL do toho pani CAPUTOVOU! Ta kdyby tady vladla tak sme uplne nekde jinde! Dementni ZEMAN a lhar BURES vlez jim do pr…. ale my normalni lide ne!!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *