mléčná dieta

Mléčná dieta od Rajka Dolečka

Vyzkoušeli jste již mnoho diet, ale nepodařilo se vám zhubnout? Pokud máte rádi mléko a mléčné výrobky, vyzkoušejte velmi známou mléčnou dietu Rajko Dolečka. Rajko Doleček je známý český endokrinolog a dietolog, kterému je přisuzováno autorství diety. On sám to však odmítá a tvrdí, že jeho jméno bylo zneužito.

Mléčná dieta Rajko Dolečka – princip

Dieta není v žádném případě vhodná pro ty z vás, kteří nemáte rádi mléčné výrobky, protože ty jsou jejím základem. Dieta se drží 13 dní, ne déle a slibuje úbytek váhy až 8 kilogramů. Jedná se o dlouhodobě vyzkoušenou dietu, která funguje u většiny lidí. Nedochází u ní k výraznému úbytku svalové hmoty. Bohužel však není pro každého. Zapomenout na ni musíte vy, kteří máte alergii na mléko nebo trpíte nesnášenlivostí laktózy anebo mléčných bílkovin.

Mléčná dieta Rajko Dolečka  – jídelníček

První den diety se skládá pouze z pití sklenic polotučného mléka. Denně musíte vypít minimálně dva litry neslazených tekutin a kávu si můžete dát v případě, že je v denním plánu i mléko. Vyhněte se přílišnému solení. Nekupujte si nízkotučné jogurty a tvarohy, v nich nejsou žádné živiny! Dieta je určená k nastartování metabolismu a měli byste se naučit principu pravidelného stravování. Jíst musíte pravidelně pět jídel po třech hodinách. Úplně nejlepší je dodržování přesných časů. Pokud se po skončení diety vrátíte k dřívějšímu stylu stravování, kila se vám vrátí zpět.

Vzorový jídelníček mléčné diety Rajko Dolečka

Celý vzorový jídelníček si lehce najdete na internetu. My vám popíšeme alespoň 3 ze 13 dní, abyste měli představu o stravování. První den pijete pouze 5 x denně 250 ml polotučného mléka. Druhý den si můžete vzít bílý tučný jogurt, na svačinu150 g tvarohu, na oběd 150 g vařeného masa, na odpolední svačinku si lze dát 250 g tvarohu a k večeři 2 vejce a čaj. Třetí den do svého jídelníčku zařadíte i ovoce a zeleninu. Jídelníček na tento den může sestávat ze 100 g ovoce a 100 g zeleniny, dále pak můžete zkonzumovat 100 g salámu a 250 ml mléka, opět můžete sníst 150 g vařeného masa. Mléčná dieta má na internetu i diskuze, kde se dozvíte názory lidí, kteří tuto dietu drželi.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *