Kupte si ezoprogram za pár tisíc a buďte jiným člověkem aneb jak je možné také vydělávat

Život není vždy jen veselou procházkou růžovou zahrádkou, kdy se vám daří vše, na co sáhnete. Pokud bychom to měřili, možná zjistíme, že těch starostí je více než radostí. A nevyhýbají se nikomu. I člověk, který na první pohled vypadá, že ho trápit nic nemůže, si v sobě nese pocity smutku. Jen to skrývá a nedává okolí najevo. Lze se starostí zbavit pomocí ezoteriky?

Provaz z oběšence

Je zajímavé, že ačkoliv je současná doba hodně pokročilá v technickém vývoji, tak ve chvílích, kdy člověka sžírá trápení, se mnohdy uchyluje o pomoc k ezoterice. Někdo navštíví kartářku, která mu předpoví, co ho čeká. Další si koupí kyvadélko nebo polodrahokam, v jehož léčivé síly bude věřit. Ono se to moc neliší od toho, když si lidé ve středověku kupovali od kata kousek provazu z oběšence. Princip zůstává stále stejný, a to pomoc v nesnázích.

Na lidském trápení lze docela dobře profitovat

Kdo je šikovný, tak i z lidských bolestí vytěží maximum. Stačí si založit webové stránky s nabídkou ezoterických kurzů pro zlepšení svého vlastního já, jak to učinila jedna česká bývalá modelka a výherkyně Miss České republiky v roce 1999, toho času žijící v exotické Asii. Nabízí devítitýdenní on-line program pro ženy, které „chtějí vzít zpět svou sílu a aby skrze nich mohla do celého světa proudit posvátná životní energie“. Za 11 tisíc korun zájemkyně získají skupinová vysílání s modelkou, koučinky, tajná cvičení a soukromou skupinu na Facebooku. No nekupte to za tu cenu, když se z vás pak stane jiný člověk.

Foto: Pexels

Bez znalostí psychologie to jde také

Co je na celém ezo-programu nejzajímavější, je pražádné vzdělání hlavní koučky (zmíněné modelky) v oboru zvaném psychologie. Jak tedy může poskytovat cenné rady, když jejím vzděláním je sociální a kulturní antropologie?

Erudovaní psychologové studují svůj vysokoškolský obor několik let, aby mohli lidem pomáhat s jejich problémy. A u uvedené modelky stačí být jen mediálně známou osobou a mít dobře zpracovanou marketingovou strategii. Zoufalců, kteří si její program zakoupí, naláká určitě hodně. Otázkou je, jestli jim spíše ještě více neublíží. Lidská psychika je citlivá.

Zdroj: https://www.extra.cz/helena-houdova-jako-moderni-smejd-taha-z-zen-majlant-za-ezoprogramy

Náhledové foto: Pexels

Zdraví je velmi důležité. Co mu prospívá a co ne? Některé zajímavé tipy se vám pokusím nabídnout.