Kosmetika na dovolenou: Co by vám nemělo chybět?

Kosmetika

Čeká vás dovolená a vy přemýšlíte, co všechno si zabalit? V oblečení máte jasno, ale co kosmetika? Opravdu budete potřebovat celou svoji výbavu pro rutinu sestávající z 10 kroků? Přečtěte si, bez čeho se na dovolené neobejdete a co můžete nechat doma.

Konečně jsou před vámi vytoužené dny volna, už se vidíte na pláži, ale vtom vás přepadne stres z balení. Největší problém může nastat v koupelně. Nejenže musíte vybrat, co si zabalit, ale také vás může limitovat povolený objem (v případě cestování letadlem si můžete vzít na palubu tekutiny a krémy pouze v lahvičkách, které pojmou nejvýše 100 ml, a to o maximálním celkovém objemu 1 litr). A to může být kámen úrazu.

Pořiďte si cestovní lahvičky

Ze všeho nejdříve si pořiďte cestovní lahvičky na kosmetiku. Ty už jsou ve velikosti do 100 ml, takže nemusíte nic odměřovat. Navíc v balení často najdete také kalíšky na krémy, díky kterým s sebou nemusíte brát celé velké balení. Můžete také sáhnout po miniaturách oblíbených kosmetických produktů, nicméně vyjde vás to mnohem dráž.

Zabalte si kosmetickou taštičku

V kosmetické taštičce by vám nemělo chybět nic, co potřebujete pro ranní a večerní kosmetickou rutinu. Ovšem pokud ji máte složenou z mnoha kroků, používáte několik sér, tonika, masky a krémy, vězte, že na dovolené tohle všechno nepotřebujete.

1.     Základní ranní rutina

Pro ranní rutinu na dovolené vám postačí jen pár věcí. Základem je váš oblíbený čisticí produkt, ať už je to gel, mléko, nebo olej. A pak krém na obličejkrém na obličej s SPF. Případně můžete přibalit ještě nějaké tonikum. Neobejdete-li se bez séra, pak si vyberte jedno, maximálně dvě, která si využijete v ranní i večerní rutině.

2.     Základní večerní rutina

Ve večerní rutině bude hrát prim odličovač. Pokud chcete ušetřit místo v kufru, vsaďte na odličovací mléko nebo olej, který na pleť aplikujete rukama a pak umyjete vodou. Nemusíte tak s sebou mít vatové tamponky. Po důkladném odlíčení použijte tonikum nebo pleťovou vodu, kterou seženete i v malém cestovním balení. A na závěrečnou péči vám postačí hydratační krém.

3.     Líčidel moc nepotřebujete

Jestliže zrovna nejedete na festival do Cannes, pak vězte, že s sebou opravdu nepotřebujete mít kompletní arzenál k vytvoření dokonalého make-upu. Zejména na pláži mohou být vrstvy šminek spíš na škodu. Pokud se ale bez líčení nehnete ani na krok, pak se snažte o minimalismus. S sebou si vezměte lehký make-up nebo BB krém, řasenku, tvářenku a případně pudr a gel na obočí. Většinou nebudete mít čas na hodinové líčení, při němž si můžete vyhrát s očními stíny, konturováním a podobně.

4.     Péče o pokožku

Nezapomínejte na několik produktů k péči o pokožku. Budete-li ubytovaní v hotelu, pravděpodobně vám poskytnou sprchový gel a šampon, tudíž tyto dvě věci můžete pustit z hlavy. Rozhodně si ale nezapomeňte zabalit opalovací krém a krém na tělo, ideálně po opalování nebo hydratační.

5.     Péče o vlasy

Už jsme zmínili, že šampon pravděpodobně budete mít v hotelu volně k dispozici. Hodí se vám ale kondicionér a případně olej, pokud ho používáte. Vezměte v potaz také to, na jak dlouhou dobu a kam odjíždíte. Prodloužený víkend možná přežijete i bez mytí vlasů. A pokud jedete pod stan, pak vám nesmí chybět suchý šampon, jelikož asi nebudete mít tolik příležitostí umýt si hlavu pod tekoucí vodou.

Zdroje info: prozeny.cz, idnes.cz, douglas.cz

Náhledové foto: Unsplash

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.