Jak správně pečovat o oční okolí a zpomalit proces stárnutí

Na tenké kůži v okolí očí jde o jedno z prvních míst, kde se postupně objevují vrásky.  Ty jsou přirozeným projevem stárnutí, ale zároveň je dobré vědět, jak se jim alespoň trochu vyhnout, nebo jejich rozrůstání o něco zpomalit. A s tím vám mohou pomoci i následující rady.

Ochrana před slunečním zářením

Vznik vrásek dokáže poměrně jednoduše urychlit jedna naprosto běžná věc. Jde o sluneční záření. To svým působením postupně snižuje přirozenou tvorbu kolagenu a elastinu v pokožce, což má za následek její menší pružnost a elasticitu. Jedním ze způsobů, jak se tomu vyhnout, je právě i ochrana před slunečním zářením. Vybírejte kvalitní opalovací krémy vhodné i pro citlivou oblast okolo očí. Během letních dnů nezapomínejte také na kvalitní sluneční brýle, které dokážou část paprsků efektivně odfiltrovat a ulehčí tak vaší pokožce, která nebude tak namáhána.

Vhodné a kvalitní produkty

Pro oční okolí je důležité vybírat speciální produkty, které jsou k tomu přímo určené. Jde o krémy či séra s jemným, ale přesto efektivním složením. Důležitá je také opatrnost při odličování a celkové manipulaci s kůží okolo očí. Vždy myslete na to, že je potřeba volit jemnější pohyby a pokožku nijak zvlášť nenamáhat. Správnou péčí můžete nejenom zpomalit tvorbu vrásek, ale snížíte také výskyt kruhů pod očima.

Foto: Pixabay

Pravidelná péče a dostatečná hydratace

Základním předpokladem pro úspěch při péči o pokožku obecně včetně očního okolí, je především prevence. Vhodné přípravky používejte každé ráno i večer. Nezapomínejte na důkladné odlíčení a pozornost věnujte také výběru kvalitní dekorativní kosmetiky. Důležité je nezapomínat na hydrataci a to jak v podobě krému či séra, tak na tu vnitřní, o kterou se postaráte pomocí dodržování pitného režimu během dne. Pomocí mohou být také vitamíny a minerály. Svůj podíl na kvalitě a pružnosti pokožky mohou mít také nejrůznější kolagenové doplňky stravy. Opět je ale potřeba zvolit kvalitní produkt a nezapomínat na pravidelné užívání.

Zdroj: https://www.everydayhealth.com/skin-beauty/specific-guide-to-caring-for-the-skin-around-your-eyes/

Náhledové foto: Pixabay