bradavice

Jak se zbavit bradavice

Mnozí lidé tvrdí, že bradavice zmizí kompletně sama do doby dvou let. Zbavit se jich je ale vhodnější mnohem dříve, a to především díky tomu, že člověka poměrně obtěžují. Bradavice představují velmi nepříjemné a neesteticky působící výrůstky, které mohou vzniknout fakticky kdekoli na lidském těle. Pro naše zdraví nepředstavují nijak výrazně vysokou hrozbu na rozdíl od některých dalších výrůstků, které mohou znamenat i jakousi předzvěst rakoviny či jiných velmi nepříjemných onemocnění. Podívejme se tedy na to, jak vypadá bradavice, jaké mají původ a co je vlastně zapříčiňuje. Nezapomeneme logicky i na to, jakým způsobem může dojít k odstranění bradavic a jejich léčbě.

Výskyt a příčina vzniku bradavic

Bradavice se nejčastěji nacházejí na končetinách. Zejména na jejich viditelných místech jsou neskutečně nepříjemné. Každý desátý pacient s nimi bojoval minimálně jednou za svůj život. Zapříčiňuje je Virus papilloma, který se na člověka může přenést pouze přímým kontaktem. Nejčastěji se nakazí bradavicemi lidé s momentálně či dlouhodobě sníženým imunitním systémem. Přijít k nim může ovšem fakticky každý z nás. Recept na vyhnutí se jim fakticky neexistuje.

Nejrizikovější skupinu představují děti

Bohužel nejčastěji se s bradavicemi a ostatními kožními nemocemi setkávají děti. U nich totiž dochází k největším výkyvům z hlediska imunitního systému. Nákaza se tak šíří nejrychleji, jak je to jen možné. Dítě by se nemělo v okolí bradavice škrábat, aby nedocházelo k šíření bradavic na ostatní místa, popřípadě do okolí. Dětem je díky bradavicím znepříjemňován sociální kontakt, a tak je zapotřebí je nechat odstranit.

Prevence a léčba bradavic

Výbornou prevencí bradavic je především změna jídelníčku, do kterého byste měli zařadit větší množství ovoce a zeleniny. Výborná je na bradavice i echinacea či aloe vera. Jinak není od věci zajít k lékaři, který dokáže stanovit diagnózu a bradavice odstranit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *