nekouření

Jak přestat kouřit

Kouření patří mezi nejznámější a zdravotně nejvíce disponované zlozvyky. Závislost na nikotinu a na kouření všeobecně je velmi nepříjemná a zbavit se jí je složité. V současné době se objevuje spousta různých metod, díky kterým lze s kouřením skončit. I přesto se ale jedná o vcelku složitý proces. Pokusme se tedy podívat podrobně na negativní účinky cigaret a tabáku všeobecně a také na abstinenční příznaky a možnosti skoncováním s tabákovým kouřem.

Onemocnění z kouření

Kouření není považováno za nemoc, ale za návyk mající doslova devastující účinky. V momentu kouření u člověka klesají hodnoty kyslíku obsaženého v krvi. Stoupá ovšem krevní tlak a také dochází ke zrychlení tepu. Na samotné příznaky z kouření se podíváme v následujících odrážkách stejně jako na ty abstinenční.

Příznaky plynoucí z kouření:

–          trvalý kašel či chronická bronchitida

–          chrapot, bolesti v krku, potíže s mluvou

–          zápach z úst a žlutý povlak na zubech

–          předčasné šedivění vlasů

–          vypadávání vlasu

–          nadměrná tvorba vrásek

–          někdy i snížení potence

Nejznámější abstinenční příznaky:

–          stavy úzkosti a deprese

–          touha po kouření a nutkání k jídlu

–          silná nervozita

–          ospalost, únavové stavy, bolest hlavy,

–          zácpa a silný kašel

Jak efektivně přestat kouřit

Momentálně kouří na světě miliony lidí a do budoucna se to změní asi těžko. Hlavním tahounem v celém procesu je nikotin, který je schopen uklidnit již tak napjaté nervy člověka a pomůže mu uspokojit touhu po zapálení cigarety. Tento rituál do značné míry společenskou záležitostí. Kouření umí potlačit i pocity úzkosti.

Jaké doplňky jsou proti kouření nejlepší

Proti kouření existují náplasti a také žvýkačky. Vyzkoušet je můžete, nicméně vynikající je spíše volit přípravky bohaté na vitamín B či C. Zajímavou volbou je léčivka zvaná kava. Díky kyselině pantotenové nebude mít na kouření takovou chuť. Za vyzkoušení stojí i kořen lékořice a smetánky lékařské.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *