Podložka na jógu

Co vše je zapotřebí na první hodinu jógy

Jóga je bezesporu velmi efektivním cvičením, které napomáhá nejen fyzické stránce vaší osobnosti, ale i psychice. Pokud budete chtít, můžete si jógu zacvičit jak doma, tak i na některém veřejném místě pod vedením profesionálního lektora. Jóga představuje z hlediska vybavení cvičence vcelku minimální zátěž, nicméně určitou výbavu byste bezesporu vlastnit měli. Shrňme si tedy, co je k příjemnému cvičení jógy zapotřebí.

Správné oblečení

Než si sednete na podložku, měli byste být skutečně v pohodě z hlediska vám zvoleného oblečení. Jóga si nevyžaduje žádné převratné dresy, které by musely designově ladit tak, jako je tomu u mnohých kolektivních sportů. Naopak stačí pohodlné oblečení, které by mělo především dýchat. Je jasné, že podobně jako u jakéhokoli jiného cvičení, se budete potit. Právě pot by měl být efektivně odveden pryč z povrchu těla, aby nedošlo k jeho prochladnutí. Funkční trička a prádlo určené na jógu to ale bez problémů zajistí.

Bez vlastní podložky se neobejdete

Když jdete hrát třeba fotbal, pak potřebujete pochopitelně vlastní kopačky. Půjčovat si od spoluhráče není zrovna ideální volba. Pro jógu je základem vlastní kvalitní podložka. Jen ona vám totiž dokáže dodat tolik potřebný komfort při cvičení. Podložka by měla být měkká a příjemná na dotek. Budete na ní trávit drtivou většinu času při cvičení, a tak byste se o ni neměli nijak otlačit anebo si přivést nějaké oděrky.

Výběr podložky není složitý

Volba podložky na jógu nemusí být nijak náročná. Výborná je především karimatka, která je určena speciálně pro toto cvičení. Nakupovat nějaké univerzální zboží by bylo přinejmenším zbytečné, jelikož při cvičení byste to pochopitelně poznali. Na další lekci byste se taky mohli přestat těšit, což by za to jistě nestálo. Finančně tato podložka nevyjde nijak draho!

Zdroj náhledového obrázku: spojujenasjoga.cz

Sdílet

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *