Dívka

Čiluj a neflexi: Svět očima dvanáctileté holky

Svět mladších generací se nám dospělým zdá hodně podivný. Často se snaží mluvit tak, že jim nerozumíme. Oni z toho mají přirozeně radost. Mohou se prostě chlubit tím, že i jejich pro ně většinou vševědoucí rodiče něco neznají. Jestliže také patříte mezi starší generace, připravili jsme pro vás několik výrazů, jimiž teenageři rádi okořeňují svůj jazykový jídelníček. Možná se ještě něco přiučíte. Otázkou zůstává, zdali je oč stát…

Taky jste dělali prank?

Jasně, že ano, kdo by si z někoho v životě nevystřelil. Asi každý. Když se navíc legrace povedla, radost měli všichni. Dnes se tomu říká prank, případně někoho vyprankovat. Nic, co bychom neznali. Především YouTubeři na tomto mají založený svůj byznys. Někoho překvapí, natočí a pak vydělávají na reklamách. Asi tak trochu flexí. No, chlubí se. To oni umí dobře.

Lol, smějete se?

Až se za břicho popadáte. Tato zkratka vznikla z anglicismu Laughing out loud. Jinými slovy, směju se, až se za břicho popadám. Jestliže se tedy setkáte s někým, kdo vyrukuje s takovýmto výrazem, zřejmě jste ho pobavili. Možná to ale myslí ironicky, což pro vás není výhra. Oni zatím budou čilovat, tedy nic nedělat, prokrastinovat.

Teenagerky

Teenagerky: Zdroj obrázku Pixabay.com  

Rozčilené wtf

Tradičně se užívá i zkratka WTF, tedy anglicky What the fuck. Česky co to sakra je? Jedná se o jakýsi výraz pro překvapení. Podotknut bychom měli, že nemilé. Často tento výraz mladí používají i při pro ostatní normálních záležitostech a věcech. Chtějí se prostě odlišit a jinak to neumí.

Jste random?

Pak jste tuctový, neznámý, jakýkoli a bezvýznamný. Konotací je zkrátka více. Jinak ale ničím nevyčníváte a nelišíte se.

Zastaralé výrazy i pro teenagery

Je něco easy? Pak je to jednoduché. Tento výraz už se ale postupně přestává užívat Podobně je na tom i omg, respektive Ó můj bože. Zastaralé je také vyjádření tvl, tedy Ty vole. To jsme ale používali běžně i my starší. Tak jako tak přejeme dříve narozeným, aby se ve slangu svých potomků vyznali.

Teenagerka: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com  

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *