Cesta prezidenta České republiky tam a zase zpátky

Jestliže si předseda ODS profesor Petr Fiala chystal na páteční jmenování předsedou vlády nový oblek, může ho zase s klidem schovat do skříně. Prezident Miloš Zeman je totiž zpátky v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, a to kvůli pozitivnímu testování na covid-19.

Na tu chvilku to nemělo z nemocnice do Lán cenu jezdit

Kdo se těšil, že zítra konečně bude jmenován Petr Fiala premiérem a otěže vládnutí převezme nově zvolená vláda, která se boji s covidem-19 postaví čelem a zatočí s ním jako nikdo jiný před ní, ten musí být těžce zklamaný. Prezident Miloš Zeman se přidal na stranu pozitivních na koronavirus a musel být i s covidem-19 převezen zpět do nemocnice. Na zámku v Lánech se tedy nestačil ani ohřát.

Na diskusích a sociálních sítí už to jede

Tohle nevymyslíš, zní z diskusí pod články v médiích nebo ze sociálních sítí. Češi sice mají rádi černý humor, ale ten v souvislosti s prezidentem Zemanem, aktuálně pozitivním na covid-19, je až moc černý. Někteří diskutéři jsou toho názoru, že je to prezidentův záměr, aby nemusel Petra Fialu premiérem jmenovat. Další se pozastavují nad tím, kde covid-19 chytil, a poukazují na Radka Vondráčka bez roušky či respirátoru a jeho návštěvu u prezidenta v nemocnici na oddělení JIP.

Lány. Foto: Pixabay

Bude aktivován článek 66?

Monty Python by prý mohl závidět tuto bizarnost, která se děje přímo před zraky českého publika nově v nouzovém stavu. Zatímco v nemocnici prezident Zeman podle slov své kanceláře pracoval dokonce i na oddělení JIP, kam byl z Lán přivezen ve velmi špatném zdravotním stavu, nyní bezpříznakový s covidem-19 ruší celý svůj pracovní program včetně jmenování nového premiéra.

Popřejme prezidentovi Miloši Zemanovi brzké uzdravení a všem občanům České republiky hodně sil. Budou to potřebovat.

Zdroj info: Zeman je pozitivní na covid a zpět v nemocnici (ceskenoviny.cz)

Náhledové foto: www.hrad.cz

Zdraví je velmi důležité. Co mu prospívá a co ne? Některé zajímavé tipy se vám pokusím nabídnout.