Bolí vás hlava? Příčin může být celá řada

Bolest hlavy

Bolesti se mohou šířit od páteře až po krk a čelo. Je to trochu jako velké záchvaty migrény. Ta může být navíc doprovázena nevolností, lehkou citlivostí a skvrnami před očima. Už se vám někdy něco podobného stalo? V tu chvíli víte, kde je příčina vašich problémů. Ale co s tím dělat? Existuje vůbec nějaká účinná pomoc? To víte, že existuje…

Pojďme se tomu postavit čelem

Soustavné, ale nepravidelné migrény mohou být známkou problémů se zády. Přetížená krční část nám dává najevo, že potřebuje odpočinek. Přičítejme vše našemu způsobu života a nadto i našemu držení těla. Vše se však dá léčit. Podívejme se, jak se rozloučit s vlastní bolestí hlavy!

Naučte se dělat si uvolňující masáže

Pokud cítíte zatuhlost nebo bolesti za krkem, navlhčete ručník v teplé vodě, vyždímejte ho a přiložte na zátylek. Chyťte se rukama za konce ručníku a často jej přetahujte do stran. Třete přibližně 5 minut. Budete také moci využívat fén k zahřátí bolavého krku nebo požádejte někoho, aby masíroval bolavou zónu, ideálně s využitím protizánětlivé léčby. Dobrá je také uvolňující koupel s pár kapkami cedrového nebo levandulového oleje.

Bolest hlavy - masáž
Foto: Pixabay

Nezapomeňte na prevenci

V případě, že trávíte spoustu času před počítačem, zkuste se zamyslet nad svou polohou a zaujměte správný sed. Pro každodenní protáhnutí svalů si vyberte jógu nebo jiné uvolňující cvičení. Po aktivním dni si také večer dopřejte teplou sprchu. A poté jděte rychle spát. Hned po pravidelném cvičení vám nejvíce pomůže zdravý odpočinek. Nejlepší je ovšem jít na čerstvý vzduch a pomalu se procházet přírodou, procházka vaše tělo rozhýbe a čerstvý vzduch vám daruje novou energii.

Víte, že vás hlava může bolet i od beder?

Dalším příznakem namožené páteře je bolest v bederní oblasti. Typický je příznak necitlivosti v nohách. Zpravidla můžete pociťovat kritickou bolest v dolní části zad, která může přecházet do jedné nebo obou nohou. Chvění a třes v nohou je skvělým indikátorem toho, že máte opravdu problém se zády. Rychlou pomoc hledejte v teplé koupeli se solí a v následné masáži – rovněž nezapomínejte na pravidelný pohyb a odpovídající cvičení. A nakonec. Pokud vám začnou takovéto bolesti, běžte ihned za fyzioterapeutem, který vám může nabídnout i obstřiky, které rychle pomáhají.

Zdroje info: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2660496/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3762227/

Náhledové foto: Pixabay