Arogance už není jen za volantem, přesouvá se i mezi chodce

Přechod pro chodce

Pokud se podíváme na tuzemské silnice, zjistíme, že spousta řidičů patří spíše do léčebny než za volant. Bohužel tomu tak je a nervozita některých je až neuvěřitelná. Nyní zjišťujeme, že se arogance přesunuje i jinam, třeba konkrétně na chodce. Situací, které jsou pro normálního smrtelníka nepochopitelné, se na komunikacích odehrává neskutečné množství. Kde se arogance lidí projevuje nejvíce a jaká jsou její úskalí?

Vozidla s předností v jízdě někteří ignorují

Jak houkající siréna, tak i blikající maják jsou jasnými symboly toho, že bych jako řidič měl maximálně zpozornět. Blíží se vůz s právem přednostní jízdy. Tím pádem mu pochopitelně uvolním prostor. Zpomalím, zajedu ke krajnici. Již několikrát se mi ovšem stalo, že takto jiní řidiči nereagovali. Řidič auta za mnou mě prostě začala předjíždět. Sanitka pak pochopitelně musela zpomalit a zdržela se o malou, ale nejspíše podstatnou dobu. Některým arogantním řidičům by zkrátka si ublížilo, kdyby museli chvilku počkat.  

Sanitky mají největší smůlu

Na rozdíl od policistů nemohou totiž řidiče pokutovat. Sanitní vůz je také poněkud menší než hasičské auto, ze kterého jde na první pohled respekt. Je pak bohužel vcelku logické, že si řidiči nejvíce dovolují právě k sanitkám.

Sanitka

Sanitka: Foto Pixabay

Někteří chodci jsou neuvěřitelní

Nedávno jsem zhlédl v televizi reportáž o tom, jak chodci vešli na přechod v momentu, kdy projížděla houkající sanitka. Měl jsem pocit, jako by se mi to zdálo. Jak může být někdo tak bezohledný a sobecký? Někteří lidé jsou zkrátka neskuteční. Možná by sami měli vidět umírat někoho blízkého a začít pocit, kdy čekají na sanitku právě pro něj. Jde ale nejspíše o osoby, které jsou samy pro sebe středem vesmíru. Tím pádem je nic až tak nebolí. Důležité je, abychom my ostatní ctili pravidla, pak to všechno bude alespoň nějak fungovat.   

Zdroje info: Autor, idnes.cz

Přechod pro chodce: Náhledové foto Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.