Antivaxeři pochází i z řad těch, kteří na covid-19 umírali

Antivakseři

Počty nově nakažených stoupají doslova raketovým tempem. Vždyť už denní nárůst překročil neuvěřitelných 22 000 osob. Přesto se stále najde spousta lidí, kteří veřejně kritizují očkování a snaží se nabádat ostatní k tomu, aby se neočkovali. Proč? Vždyť by se mělo jednat o svobodné rozhodnutí každého z nás. Ad absurdum to dovedou lidé, již prošli těžkým průběhem koronavirové infekce. Někteří stále bojují proti očkování.

Čerstvá zkušenost jim nepomůže

Když člověk uteče hrobníkovi z lopaty, dostane se do stavu, kdy obrátí. Přesto tomu tak vždy být nemusí. Sestra Markéta Dušková z infekčního oddělení Slezské nemocnice v Opavě se pro CNN Prima News vyjádřila takto: „Jak se dostanou z nejhoršího, začnou tvrdit, že žádný covid neměli. Že si tu nemoc vymýšlíme. A nepřesvědčí je ani snímky zdevastovaných plic.“ Větší část podle ale obrátí a je pro vakcínu. nepochopitelně je zejména to, že vidí na snímku své zdevastované plíce. Přesto ale očkování nemohou přijít na chuť.

Přesvědčování starších lidí

Jinak ale třeba zmiňovaná sestra hovořila také o tom, že mladí lidé přemlouvají své rodiče k tomu, aby se neočkovali. Komu jinému by rodiče měli věřit než svým dětem? Přitom někteří mladí antivaxeři chodí do restaurací s falešnými potvrzeními a mohou se velmi jednoduše nakazit. Starší rodiče se mohou na JIPce ocitnout jen kvůli jejich neohleduplnosti.    

V nemocnici jsou i mladší neočkované osoby

Určité stojí za zmínku i fakt, že v opavské nemocnici je mnohem více neočkovaných pacientů mladších ročníků něž těch v pokročilejším věku, kteří mají očkování za sebou. Podle 64letého primář Petr Kümpela chybí lidem více empatie. Antivaxerům rozhodně nespílá. Společnost je dnes mnohdy ovšem poměrně hodně sobecká. Když už podle něj vakcína prolomí očkování, jde o pacienty ve věku okolo 90 let, kteří jsou chronicky nemocní.

https://cnn.iprima.cz/covidarium-zblizka-prave-umrela-36leta-neockovana-odmitaci-s-kyslikovou-maskou-obraceji-51242

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.