3 způsoby, jak vám UV lampy pomohou k čistější vodě

voda

Čistá voda, kterou dnes a denně pijeme, je klíčem otevírající bránu k pevnému zdraví. Bohužel řada lidí bakteriální či virově znečištěnou vodu dnes a denně popíjí. Stačilo by však použít UV lampu, která vede k čistější vodě několika způsoby. 

Technologie, která se používá od nepaměti

Možná vám nyní přijde, že UV lampy nebo ponorné UV lampyponorné UV lampy používané k čištění vody jsou novinkou na trhu, protože jste se s tímto ještě nesetkali. Jenže opak je pravdou. Historie této technologie, která napravuje kvalitu vody, se zná už od roku 1877, kdy zejména dezinfekční vlastnosti UV byly objeveny. 

Právě toho roku se ukázalo, že za bakteriální účinky jsou zodpovědné pouze některá spektra slunečního záření. Ovšem objev byl do praxe převeden až v roce 1910. 

kohoutekFoto: Unsplash

  1. Efektivní dezinfekce vody

Pojďme však ke způsobů, jak konkrétně UV lampy napomáhají k čistější vodě. Předně mluvíme o efektivní a velmi účinné dezinfekci vody. Zmínit musíme, že tato dezinfekce se obchází bez použití jakýchkoliv chemických přípravků. I tak se však voda skvěle zbavuje koliformních bakteriíkoliformních bakterií a dalších škodlivin, které by na nás mohly mít negativní vliv.

  1. Pomocník ošetřující vodu

Nejen, že UV lampa vodu dezinfikuje, ale také ji poměrně hravě ošetřuje. Máte pocit, že vaši vodu obývají nechtěné a nevítané mikroorganismy? Vytáhněte na ně právě UV lampu, která si s nimi poradí. 

Pokud chcete chytré řešení používat za tímto účelem, je nutné předem zajistit průtočnost vodního systému. Až poté zjistíte, jaká dávka UV záření je vlastně potřebná k likvidaci nežádoucích hostů.

voda

Foto: Unsplash

  1. Levná cesta vedoucí k chutné a kvalitnější vodě

Mimochodem, tím, že použijete UV lampu jako dezinfekci či prostředek k čištění vody a obejdete se bez chemických látek, budete se těšit i ze skvěle chutnající vody. V porovnání s chemikáliemi je UV lampa levnějším řešením, která se navíc postará o vyšší kvalitu vody. 

Zdroj info: upravvodu.cz

Náhledové foto: Unsplash

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.