Mikronevěra – nová metoda, která ničí vztahy

Nevěra 3

Kdybyste se měli zamyslet nad tím, jak vypadá nevěra, pravděpodobně byste si hned představili toho svého v posteli s někým jiným. Je pravděpodobně jedno, jestli je to bývalá přítelkyně, spolužačka nebo nová sousedka z bytu naproti přes chodbu, která vypadá jako dvojče seriálové Heidi Klum. Ale musí se to neustále točit kolem toho, že si sundáte svršky a celé hodiny řádíte v posteli?

Šokující je, že ne. V rámci 21. století je možné podvádět zcela bezkontaktně, tedy bez sexu. Ještě hroznější je, že se tato šikmá plocha zvaná mikronevěra rozvíjí nebezpečnou rychlostí, protože vábení se skrývá vlastně všude…

Rozchod kvůli emotikonu?

Dobrá, je čas poznat protivníka, který má dnes na svědomí spoustu vztahů. Ujistěte se, že víte, na co si dát pozor! V zásadě platí, že podvádění se odehrává v rámci celého virtuálního světa. To znamená, že každá sociální organizace, chat nebo online komunikační kanál představuje riziko. V případě, že nevíte, co přesně z toho vyplývá, dobře se zamyslete.

Už si váš partner někdy olajkoval nový status slečny, kterou zná ze cvičebního centra? Složil lichotivý komentář k videu své bývalé? Používá pravidelně okouzlující smajlíky, aby konkretizoval své pocity? A vám to samozřejmě neuniklo, protože máte svého partnera přidaného na Instagramu a Facebooku. Nechceme ve vás vyvolávat úzkost, ale tím to začíná. Měli byste být ve stresu? Už teď je pozdě.

Ukryté zlo na sociálních sítích

Mikronevěra je řada malých činů, aktivit a skutků, které ukazují, že je daná osoba emociálně nebo duševně zaujatá někým jiným. Není bezprecedentní, že tyto osoby uvádějí své virtuální společníky v omyl v rámci jejich stávajících vztazích nebo je přinejmenším zlehčují. Weboví zahýbači si často vyměňují soukromé vtipy, které by jiní nepochopili.

Mikronevěra
Foto: Pixabay

Tato zdánlivě nevinná komunikace již překročila všechny meze. Může mnoho kliknutí na něčí webový profil skutečně ohrozit skutečně letitý vztah, který se ukáže jako něco zcela bezproblémového? Jistě že ano. Znepokojující je pravda, že sám pokušitel si nemusí své hříchy uvědomovat a posílá do světa dvojsmyslné příspěvky jako na běžícím pásu.

Vše je nevinné?

Problémem tohoto druhu nevěry je, že většina jedinců si skutečně neuvědomuje, že dělá něco mimo mísu. V každém případě toto chování nepříznivě ovlivňuje loajalitu k oficiálnímu vztahu v dlouhodobém horizontu a mění se i samostatné vnímání a chování vůči partnerovi. Následky mikronevěry jsou jasné – mezi virtuální a skutečnou nevěrou je tenká hranice. To, co se nedávno odehrávalo na obrazovce chytrého telefonu, se zítra může odehrávat v hodinovém hostinci. Takže buďte opatrní…

Zdroje info: novinky.cz, instory.cz

Náhledové foto: Pixabay